zamknij

Wiadomości

Żory: przyszli specjaliści branży motoryzacyjnej otrzymali stypendia od Nifco Korea Poland

2017-02-06, Autor: wk

Szczęśliwie rozpoczęli drugi semestr nauki uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 należącej do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach, którzy w czwartek, 2 lutego uczestniczyli w uroczystości rozdania stypendiów przez firmę Nifco Korea Poland Sp. z o.o.

Gracjan Tryc z klasy 1bZ, Radosław Pisarek z klasy 3dZ, Paweł Otręba z klasy 1dZ, Błażej Żylewski z klasy 2aZ oraz Szymon Świątoniowski z klasy 1aZ to tegoroczni stypendyści Nifco Korea Poland.

Reklama

Uczniowie wraz z opiekunem dr. Damianem Lejtą oraz wicedyrektor CKZiU Sylwią Maruszczyk odwiedzili siedzibę firmy, gdzie odbyła się uroczystość. Z rąk Prezesa Kim otrzymali dyplomy oraz gratyfikacje pieniężne.

Po uroczystości stypendyści mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak wygląda praca w koreańskiej firmie, zwiedzając poszczególne jej działy.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~azan3 2017-02-06 21:58:01

  Idea szczytna, ma zmotywować uczniów do nauki i do przyszłej pracy w tym zakładzie. przykre tylko że potem zdadzą sobie sprawę, że to obóz pracy, który tak naprawdę płaci głodowe pensje, zyski zabierają do Korei, a siedzą na strefie ekonomicznej z licznymi podatkowym ulgami. to jest niestety wyzysk, współczesny rodzaj niewolnictwa, taki niezbyt oczywisty.

  12 3
 • ~gestskoczka 2017-02-07 11:30:24

  Wydaje mi się @azan3, że zatrzymałeś się na swoich obserwacjach gdzieś pierwszej dekadzie XXI wieku. Zauważ, coraz więcej zakładów powstaje w mieście, powoli rynek pracodawcy, gdzie pracownik tyrał za minimum odchodzi. Ten rynek pracy, powoli przekształca się w rynek pracownika – dobrego fachowca.

  Mam nadzieję że wymienieni wyżej stypendyści będą dobrymi fachowcami i będą mieć dobrą, dobrze płatną pracę.

  Inna sprawa, o stypendiach dla uczni od Nifco Korea Poland słyszę już po raz kolejny. I tylko od tej firmy. Czy nie trafiłem na inne żorskie podmioty gospodarcze, czy ich nie ma? Dlaczego inne żorskie firmy, urzędy i podmioty nie fundują stypendiów? Czy Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, Cech Rzemiosł Różnych w Żorach, duże sklepy jak Auchan, Castorama nie mogłyby ufundować choć po jednym stypendium rocznie? Może się mylę, ale myślę że im więcej będzie stypendiów dla uczni żorskich, tym mniej Żorzan będzie emigrować z miasta.

  0 4
 • ~azan3 2017-02-13 18:28:36

  A mnie się wydaje, że kolega się zatrzymała na Średniowieczu i z konia spadł. Może i jest rynek pracownika, ale nie u Koreańczyków. pracowałem tam i mam znajomego , który pracuje w Nifco. Pracuje tam rok i jest zawiedziony, stawka marna. może na stanowisku inżynierskim byłyby lepsze warunki, ale Koreańczycy mają swoich inżynierów z Korei, Polacy są potrzebni do pracy fizycznej na produkcji. A w biurze, gdzie mój kolega pracuje to pensja kiepska.

  3 1
 • ~mmmmmarcin6 2017-02-14 09:14:42

  Do gestskoczka.
  Niech Pan poczyta ile taki Auchan podarował pieniędzy na stowarzyszenia żorskie zajmujące sie trudnymi rodzinami.... Te koreanskie stypendia to czysty pikus przy tym co dał Auchan z Żor. A 2 strona medalu że to krypto reklama dla zakładu nifco przy wszystkich ich problemach z Ochroną Środowiska i licznych kontrolach po skargach na zanieczyszczanie .... .
  Ja jakoś o Auchan nie czytałem na portalach gazetach itp. i myślę że to stanowi różnicę czy ktoś się tym afiszuje czy działa z sumienia..... .
  Dzìękuje !

  4 0
 • ~mmmmmarcin6 2017-02-14 10:12:19

  Do gestskoczka :

  Zapraszam do lektury nt. pomocy dla stowarzyszenia z Żor. Ponad 10 tyś... EURO podarowane i zainwestowane w dzieci... .
  http://partnerzy.zory.tv/uncategorized/konkurs-grantowy-10-465-e-od-fundacji-auchan/

  1 0
 • ~gestskoczka 2017-02-17 07:48:09

  Do @mmmmmarcin6. Proszę się nie złościć, ja pisałem o stypendiach dla uczni. Nic mi nie wiadomo, ile Auchan podarował pieniędzy na stowarzyszenia. Może warto o tym pisać by przynajmniej część tej wiedzy trafiała do świadomości publicznej. Nieraz chodzę na żorskie koncerty, słyszałem o Auchan jako o sponsorze. To się chwali. Ja raczej zakupów nie robię, robi to moja żona, ale ją podwożę samochodem. Jak słyszę że że Auchan jest sponsorem, to tym chętniej ją tam wiozę.

  1 0
 • ~mmmmmarcin6 2017-02-17 10:11:35

  Do gestskocza
  Witam.
  Nie zloszcze sie ;-)
  Tylko mam mieszane uczucia co do tych fabryk, do ich sposobu krypto reklamy a faktycznej działalnosci , ochrony srodowiska itp.
  Pozdrawiam.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Lubisz zmianę czasu z zimowego na letni i odwrotnie?Oddanych głosów: 372