Żorzanka ukończyła najtrudniejszy polski triathlon!

Sabina Bartecka, reprezentantka klubu HRmax Żory ukończyła jako pierwsza Polka najtrudniejszy z rozgrywanych na terenie Polski triathlonów - Diablak Extreme Triathlon. Zawody o trasie z jednymi z największych przewyższeń w Europie, kończącej się diabelskim podejściem na szczyt Babiej Góry.

Zawody rozpoczęły się o godz. 4:00 od pływania na dystansie 3,8 km w Jeziorze Żywieckim. Sabina z wody wyszła jako druga kobieta, przebrała się w różowy strój rowerowy (ulubiony kolor naszej mistrzyni, Sabina Bartecka startuje w triathlonie pod nazwą Różowe TRI, tak też nazwała swój blog), wsiadła na rower i przemierzyła dystans 180 km. Trasa, którą musiała pokonać na rowerze składa się z dwóch pętli 90 km z podjazdem na Kubalonkę i Salmopol, o łącznych wzniesieniach 3 200 m. Na 44km w trasę biegową wyruszyła z żywieckiego rynku. Na około 32 km dogoniła swoją rywalkę i tym samym o godz. 20:15 zameldowała się na szczycie Babiej Góry, na wysokości 1 725 m n.p.m. jako pierwsza kobieta. Pokonanie całej trasy zajęło jej 16 godz. 15 min. Suma wszystkich przewyższeń zawodów wynosi ponad 6200 metrów!

Sam fakt ukończenia Diablak Beskid Extreme Triathlon jest nie lada osiągnięciem. Jednak Sabina Bartecka uplasowała się na 12 miejscu open, jako pierwsza kobieta, jednocześnie pierwsza Polka w całej historii zawodów, której udało się dotrzeć do mety zlokalizowanej na szczycie Babiej Góry. Poprzedni rekord trasy ustanowiony przed rokiem, należący do jedynej dotychczas finiszerki Francuzki Melanie Friscourt, poprawiła o ponad godzinę! Tym samym stała się drugą kobietą, której udało się ukończyć te mordercze zawody.

W czasie trwania całych zawodów Sabina Bartecka mogła liczyć na wsparcie męża Aleksandra, oraz przyjaciół z grupy biegowej HRmax Żory.

Oceń publikację: + 1 + 40 - 1 - 3