Żurkowski daje 3 punkty KS Żory: akcja stadiony świata!

2013-11-23, Autor: Mateusz Kornas
KS Żory wygrał swój ostatni mecz w tym roku. W 17. kolejce rozgrywek A-klasy żorzanie pokonali drużynę Startu Mszana 1-0.

Od początku meczu zespół prowadzony przez Piotra Zmarzłego osiągnął przewagę. Wszystko, co godne uwagi miało jednak miejsce w drugiej połowie. Najpierw Szymon Przybyłka zagrywał w gąszczu nóg do Michała Adamczyka, a ten mając przed sobą kilku rywali i bramkarza oddał strzał z 10 metrów. Niestety, bez efektu bramkowego.

Przewaga KS-u nie malała. W 62. minucie Przybyłka został sfaulowany w obrębie pola karnego. Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki", ale jego intencje wyczuł bramkarz Startu.

To, co nie udało się napastnikom KS-u, zrobił Dariusz Samek w 68. minucie spotkania. Ale prawdziwym bohaterem tej akcji był Arkadiusz Żurkowski. Prawoskrzydłowy gospodarzy był zapędzony w kozi róg - przy bocznej linii, z dwójką rywali na pleach - a mimo to wyszedł z tej sytuacji zwycięsko. W tylko sobie znany sposób zagrał piłkę piętą, zostawił w tyle przeciwników i idealnie dograł do wbiegajacego Samka. Piłka zakotwiczyła w siatce.

- To co Arek zrobił, dwóch ludzi na plecach przy linii końcowej... Chciałoby się rzec stadiony świata. Szacunek dla niego. Chłop już, żeby go nie urazić, najmłodszy nie jest, a pokazuje, że nie poowinno się patrzeć w metrykę. Napędzał naszą grę z cały sił dzisiaj. Sama radość - powiedział o akcji Żurkowskiego trener Zmarzły.

To był ostatni gol KS-u w tym roku. Drużyna kończy rozgrywki na fotelu lidera A-klasy.

KS Żory - Start Mszana 1-0 (0-0)

Samek 68`

Wyjściowy skład KS Żory:Palarczyk - Kurpiński, Siedlok, Owczarek, Sudoł - Żurkowski, Kontny, Gliszczyński, Samek - Adamczyk, Przybyłka

Piotr Zmarzły (trener KS-u Żory):

W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale graliśmy z mniejszym animuszem niż po przerwie. Jeśli komuś się wydaje, że będą łatwe 3 punkty przed meczem, to nic na to nie poradzę. My na pewno w ten sposób nie myśleliśmy.  Do każdego meczu podchodzę z osobna. Do każdego rywala podchodzę z szacunkiem i pokorą. Mszana też początkowo miała wyższe cele, a dzisiejszy mecz pokazał, że to nie jest przypadkowy zespół. Mają solidną defensywę. Łatwo dzisiaj nie było. Przy okazji chciałbym podziękować chłopakom za pracę jaką wykonali w ostatnich tygodniach. Przyjemnie się z nimi pracowało. Byli bardzo zaangażowani w trening i to przyniosło efekty punktowe. Zasłużyli na podziękowania i gratulacje.