Karate: medal za medalem

2015-06-18, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Po dziesięciu medalach zdobytych na Pucharze Śląska w Rudzie Śląskiej i zawodach w Wodzisławiu żorscy karatecy wywalczyli kolejne trofea.

Złoty medal w kategorii kumite (wolna walka) kadetów + 55kg zdobył Bartosz Sułowicz na V Turnieju o Puchar Solny Młodzików, Kadetów i Dzieci Karate Kyokushin w Wieliczce. Na tych samych zawodach Jakub Solak wywalczył brąz w kumite młodzików +60 kg.

Nieco wcześniej karatecy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory wywalczyli dwa brązowe medale na największym w Polsce, o ile nie w Europie, międzynarodowym turnieju karate kyokushin dla dzieci i młodzieży One World One Kyokushin. Kacper Marczak zajął trzecie miejsce w kategorii kumite juniorów +80 kg, zaś Bartosz Sułowicz znalazł się na tym samym stopniu podium w kategorii kumite kadet +55 kg. Z kolei o podium w kategorii młodzików otarł się Szymon Kieczka zajmując ostatecznie w finale 4 miejsce.

W turnieju uczestniczyło ponad 500. zawodników z 50. klubów z Polski, Austrii, Czech i Ukrainy. W obydwu turniejach sensei Dariusz Kudyk, instruktor i prezes KSW „Shogun” Żory pełnił rolę jednego z sędziów turniejowych.

Warto dodać, że w sobotę (27 czerwca) wszystkich sympatyków karate kyokushin KSW Shogun Żory zaprasza na II Seminarium Kumite Kyokushin, które odbędzie się w hali żorskiego MOSIR-u. Początek o godz. 16:00, wstęp wolny, szczegóły na stronach klubu i na facebooku (karate-zory.pl, shogun-zory.pl lub www.facebook.com/KSWShogunZory).

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0