zamknij

Biznes

Nowe Miasto wypowiada umowę spółce Miasteczko Twinpigs. Żorska kraina westernu w opałach!

2013-12-04, Autor: Wioleta Kurzydem
Wychodzą na jaw kłopoty dzierżawcy Miasteczka Westernowego - Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. Na skutek nieregulowania zobowiązań oraz niejasnej sytuacji finansowej firmy, do końca roku musi wydać nieruchomość jej właścicielowi - spółce Nowe Miasto. Co dalej z żorską krainą westernu?

Reklama

Jeszcze niedawno, ze względu na trwające rozmowy handlowe żadna ze spółek nie komentowała ewentualnego przejęcia Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o.  przez miejską spółkę Nowe Miasto Sp. z o.o. Pertraktacje zostały przerwane, a Krystian Stępień, prezes zarządu spółki Nowe Miasto, wydał na ten temat oświadczenie:

"Działając w imieniu Nowe Miasto Sp. z.o.o. informuję, że w dniu 27 listopada 2013 roku Nowe Miasto Sp. z o.o. rozwiązała ze skutkiem natychmiastowym umowę dzierżawy Miasteczka Westernowego w Żorach przy ul. Katowickiej z dotychczasowym dzierżawcą, tj. spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. Spółka ta została wezwana do wydania przedmiotowej nieruchomości.
Jednocześnie informuję, że Nowe Miasto Sp. zo.o. nie jest w chwili obecnej zainteresowana nabyciem udziałów w spółce Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o."Przyczynkiem do rozwiązania umowy z dotychczasowym dzierżawcą było nieopłacenie przez niego ubezpieczenia parku rozrywki, co z kolei wpłynęłoby na kredyty zaciągnięte na ten cel przez spółkę Nowe Miasto. Okazało się także, że oprócz problemów ze zwolnieniami pracowników i zajęciem konta bankowego Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o. przez komornika (na poczet ZUS), w Miasteczku Westernowym została już odcięta woda, a do Nowego Miasta zaczęli zgłaszać się wierzyciele dzierżawcy.

>> Miasteczko Twinpigs już po kontroli PIP. Byli pracownicy skarżą się na brak wypłat

W listopadzie rozpoczęto rozmowy handlowe z dzierżawcą Miasteczka Westernowego, których celem było przejęcie części udziałów lub wchłonięcie przez Nowe Miasto spółki Miasteczko Twinpigs. O przejęciu wszystkich lub części udziałów mówił nawet prezydent miasta Waldemar Socha.

>> Czytaj: Twinpigs powróci do Nowego Miasta? Spółka dostała ponad 6 milionów z miejskiego budżetu

- Po przedstawieniu wstępnych dokumentów finansowych, uznaliśmy, że odbyłoby się to jednak ze szkodą dla naszej spółki - tłumaczy Krystian Stępień, prezes zarządu Nowe Miasto Sp. z o.o.

Jak informuje Nowe Miasto, od wiosny br. toczą się spory sądowe pomiędzy obiema spółkami. Nowe Miasto wytoczyło dzierżawcy - Miasteczku Twinpigs Sp. z o.o. już siedem spraw sądowych o wypłatę zaległych opłat czynszowych za dzierżawę nieruchomości, z których płatnościami zalegało od stycznia 2013 roku, tłumacząc sytuację brakiem wysokich zarobków w sezonie zimowym. Początkowo Nowe Miasto zgadzało się, aby wydłużać terminy płatności, lecz działania te nie przyniosły jednak żadnych efektów. Na tej podstawie do sądu w Lublinie wiosną 2013 roku wpłynęły pierwsze wnioski o nakazy zapłaty, a komornik zajął konta spółki Miasteczko Twinpigs, przez co udało się zabezpieczyć jeszcze część pieniędzy.

Dzierżawca wstępnie zaproponował wtedy miejskiej spółce przekazanie i zakup nieruchomości, na której znajduje się część meksykańska Twinpigs, i wyposażenia czy sprzętów, jak np. karuzele. Do tej pory jednak nie wiadomo, czy wszystkie te przedmioty są własnością dzierżawcy - spółki Miasteczko Twinpigs, czy są też wypożyczone lub dzierżawione.

Co zatem stanie się z Miasteczkiem Westernowym? - Oczekujemy, że dzierżawca wyda nam nieruchomości jak najprędzej - mówi Krystian Stępień. - Przygotowujemy też plan działania na sezon zimowy w Miasteczku Westernowym. Na razie wiemy, że podczas Akcji Zima zorganizujemy m.in. kuligi i narty biegowe, a priorytetem naszym będzie zatrudnienie zwolnionych pracowników - zapowiada.

Wiadomo też, że zapowiadane dokapitalizowanie spółki Nowe Miasto nie doszło jeszcze do skutku. Rada Miasta Żory wydała w tym celu uchwałę, ale nie podpisano jeszcze umowy. Przekazanie 6,3 mln złotych z budżetu miasta miało być przeznaczone na zakup nieruchomości, na których znajdują się budynki Miasteczka Westernowego, a które są własnością Gminy Żory.

Przedstawiciele dzierżawcy, Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o., na chwilę obecną nie chcą komentować sprawy.

Michał Podsiedlik, rzecznik Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach, poinformował nas, że inspektor pracy rozpoczął nowe czynności kontrolne w spółce Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (51):
 • ~dluznik 2013-12-04
  15:11:05

  28 0

  Brawo! Prezydent Socha robi dobrą minę do złej gry i twierdzi, że TwinPigs to dochodowy interes. Pytam się więc, skoro taki dochodowy, to dlaczego oddano go obcej spółce??? Za sam pomysł tego czegoś powinien mieć Pan zakaz startowania w następnych wyborach! Za to, co się stało w tej inwestycji, powinna być Pana oraz prezesa Spółki Nowe Miasto natychmiastowa dymisja! Dlaczego baliście się od początku zarządzać tym wielce dochodowym biznesem? To co stało się z miasteczkiem oraz jego pracownikami to skandal na skalę ogólnopolską! Panie Pruchnicki, to jakie dobre informacje nam i pracownikom miasteczka z odciętą wodą chce Pan teraz przekazać???
  Skandal. Piszcie listy do Interwencji, Uwagi i innych ogólnopolskich programów interwencyjno-publicystycznych - niech władze miasta i spółki tłumaczą się z tych wyborów! Cud prezydenta Sochy okaże się za chwilę jeszcze większym niewypałem niż niedokończone wciąż monstrum ogniowe! Radni pytajcie o długi, kredyty, zobowiązania, sprawy sądowe i wszystkie koszty, jakie zostaną po tym niewypale. Za nonszalancję i prawdopodobnie niekompetencję władz miasta zapłacą teraz wszyscy podatnicy! Jeżeli na wiosnę to miasteczko nie ruszy to będzie kolejny wstyd na cały kraj!!!

 • ~postPOwiec 2013-12-04
  15:46:42

  23 0

  No, Panie Pruchnicki, komentuj Pan artykuł! Wszystko będzie dobrze, bądźmy optymistami, wierzmy ludziom władzy. Wszystko nam się udaje, wszystko kwitnie, nic się nie stało, spółka Nowe Miasto uratuje Żory, uratuje wszystko! Naprzód! Panie ścigający i straszący prokuraturą internautów, może zrób Pan sam donos do prokuratury w sprawie TwinPigs, jakżeś Pan taki mądry i do przodu - oprócz internautów ścigać jeszcze wszystkich kowbojów! Boi się Pan może, że nie wszystko od samego początku mogło być w porządku? To teraz pan prezes spółki Nowe Miasto będzie brał może kredyty na opłacanie prawników w sprawie, która potoczy się w Polsce pewnie ładnych parę lat. Gratulujemy władzom miasta wyboru spółki zarządzającej miasteczkiem! Odpowie Pan na proste pytanie, dlaczego od początku sami nie zarządzaliście dochodowym biznesem - haha - według prezydenta Sochy? Zwracam się do radnych - złóżcie sami doniesienie do prokuratury! Na co czekacie w sprawie ogromnych publicznych pieniędzy oraz wielu pokrzywdzonych osób?

 • ~katka85 2013-12-04
  16:12:13

  29 0

  Twinpigs odcięli już nawet wodę.... czyżby pranie pieniędzy się skończyło?!

 • ~malkontent58 2013-12-04
  21:31:59

  9 1

  Cytat z "Nowin Rybnickich" :"ŻORY
  Głodowe zarobki w magistracie?" Dobrze, że jest pytajnik...

 • ~hitchhiker 2013-12-04
  22:01:01

  16 1

  Strażnika Teksasu tam mieli i on żadnego porządku nie zaprowadził?! szkoda tylko pracowników, którzy zawsze są najbardziej poszkodowani...

 • ~sprawiedliwy 2013-12-04
  22:01:54

  0 18

  Czytom te wszystkie komentarze i tak se myśla, że pisioki już nie umiom wytrzimać kiedy dorwiom sie do władzy. Pieprzom jak ich guru Macierewicz, a reszta sie daje wciongać w te pieprzenie. Dejcie im pokój - sami sie wykończom. Jak pisiok ni mo wroga "zewnyntrznego" to zaczyno kopać swoich - poczytejcie w archiwum, jak wybierali miyndzy sobom zarzond - śmiychu warte. Nie godom, że wszysko jest ok, ale momy wolny kraj - jak im niy pasuje to niech sie wykludzom. Pyrsk.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-04
  23:11:52

  1 11

  Z nieukrywaną satysfakcją informuję , że na stronach Urzędu Miasta (wydarzenia … zobacz wszystkie wydarzenia) opublikowano dzisiaj oświadczenie miejskiej spółki NOWE MIASTO Sp. z o.o., właściciela MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, która teraz może już ujawnić finał trudnych rozmów z kłopotliwym dzierżawcą tegoż MIASTECZKA, tj. spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. . Zbieżność nazw obiektów MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS z nazwą podmiotu gospodarczego Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. , obcego, nie mającego żadnych (!) powiązań z Gminą Żory, spowodowało duże zamieszanie na forach internetowych. Nieuczciwe (delikatnie mówiąc !) działania tegoż podmiotu niektóre, niezorientowane w sprawie, osoby przypisywały, bez żadnego uzasadnienia, zarówno zarządowi spółki Nowe Miasto, jak i władzom samorządowym Gminy. Celem rozmów, prowadzonych przez Nowe Miasto Sp. z o.o. z zachowaniem koniecznej w tym wypadku tajemnicy handlowej (a wynikającej choćby z podpisanej przez obydwie strony umowy o poufności tych rozmów do ich zakończenia), było odzyskanie długu Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o., wynikającego z zaległych opłat dzierżawnych tej spółki wobec spółki Nowe Miasto. C.d.n.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-04
  23:13:50

  0 9

  C.d. Dobrze przygotowana przez Nowe Miasto Sp. z o.o. strategia negocjacyjna rozmów handlowych, zachowanie spokoju, nieuleganie naciskom ze strony dziennikarzy i internautów, czynionych w celu ujawnienia szczegółów prowadzonych rozmów w trakcie ich prowadzenia, jak i nieuleganie naciskom ze strony samej firmy Twinpigs Sp. z o.o., której z kolei celem było zdyskredytowanie zarządu Nowe Miasto Sp. z o.o. i zwolnienie Prezesa spółki Nowe Miasto zarówno przed jak i już w trakcie prowadzonych rozmów, doprowadziła do uzyskania założonego przez Nowe Miasto celu, pomimo wielu problemów, jakie wystąpiły na drodze do tego celu. Mogę również z całą odpowiedzialnością poinformować, że nawet przed rozpoczęciem rozmów spółki Nowe Miasto ze spółką Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o., spółka Nowe Miasto nie była zagrożona, a tym bardziej po ostatecznym sfinalizowaniu rozmów z byłym i jak się okazało (wbrew wcześniej dostępnym informacjom ! ) nieuczciwym dzierżawcą. Pomimo zakończenia tych rozmów można jednak powiedzieć, że spółka Nowe Miasto i tak jest ofiarą nieuczciwych działań byłego dzierżawcy, gdyż zamieszanie wokół całej tej sprawy poczyniło szkody na medialnym wizerunku obiektu MIASTECZKO WESTERNOWEGO TWINPIGS. C.d.n.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-04
  23:16:22

  0 9

  C.d. Przed ponownym rozpoczęciem działalności MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, jak i w trakcie rozwoju tej działalności, spółka Nowe Miasto w pierwszej kolejności będzie oferowała pracę byłym pracownikom spółki Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. . Wielu z tych pracowników z wiarą i zaufaniem oczekiwało właściwego zakończenia rozmów Nowego Miasta, ze swoim byłym, nieuczciwym pracodawcą. Spółka Nowe Miasto nie będzie zajmowała się dalszym losem Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o. . Sądzę, że intencją spółki Nowe Miasto, oczekiwaniom ze strony byłych pracowników jak i mieszkańców Żor, zorientowanych już teraz o właściwym przebiegu i finale spraw, związanych z działalnością byłego (już i na szczęście) dzierżawcy obiektów MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS, jest taki dalszy przebieg spraw, aby dalszymi losami Miasteczka Twinpigs Sp. z o.o. zajęły się inne instytucje. Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób byli pracownicy tej nieuczciwej spółki uzyskają, chociaż w tej części, oczekiwaną przez Nich satysfakcję. Trzymam za to kciuki ! Gratuluję spółce Nowe Miasto osiągnięcia korzystnego finału w tej sprawie i życzę dalszych sukcesów, tym razem w organizacji i zarządzaniu naszego MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS. Pozdrawiam wszystkich, życzliwie zainteresowanych dalszymi, lepszymi losami MIASTECZKA WESTERNOWEGO.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-04
  23:19:18

  0 7

  Post scriptum : Nie jestem zdziwiony zaciekle uszczypliwym i sarkastycznym komentarzom ~dłużnika i ~postPOwca, gdyż ich wcześniejsze i niczym nieuzasadnione hiobowe wieści nie znalazły pokrycia w świetle ujawnionych dzisiaj faktów. Fakty same mówią za siebie.

 • ~Bernard 2013-12-04
  23:48:42

  8 0

  Panie Bronisławie, zawsze życzliwie i optymistycznie staram się podchodzić do tego co się dzieje w naszym Mieście. Pozwolę sobie jednak na krótką uwagę dotyczącą oświadczenia prezesa spółki Nowe Miasto. Mianowicie: jakie to ma znaczenie dla nas (mieszkańców) że spółka Nowe Miasto zerwała rozmowy ze spółką Miasteczko Twinpigs? Według mnie żadnego - problem polega na tym, że prawdopodobnie nie sprawdził się założony kiedyś model biznesowy - inaczej mówiąc - po prostu biznes nie wypalił i pozostaje pytanie co teraz? Kredyt na budowę miasteczka trzeba spłacać, budynki utrzymywać i amortyzację wrzucać w koszty - a wszystko na no barkach Nowego Miasta - spółki miejskiej. Życzę dobrze panu Stępniowi, ale mam spore obawy obawy... niestety...

 • ~nonsens 2013-12-05
  00:00:04

  17 0

  Każdy kibic naszej słabej reprezentacji zna piosnkę Polacy - nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie staaaaałooooo, Polacy nic się nie stało... Po wykładzie Pruchnickiego możnaby rzec: Żorzanie nic się nie stało... 6 milionów wyparowało Żorzanie nic się nie stało... ;P Po prostu propaganda jak w Korei Północnej a z drugiej strony beszczelność władz miasta. @Pruchnicki - a kto tę spółkę wybierał??? kto za duże pieniądze zatrudnia cały arsenał pierdzistołków w Nowym Mieście??? Jesteście nieudaczni i marnujecie pieniądze z podatników i jeszcze próbujecie teraz wszystko co złe zwalić na jakąś pocioteczną spółkę powiązaną z Nowym Miastem!!! Żorzanie - nie słuchajcie Pruchnickiego który mówi że nic się nie stało bo stało się i to dużo. Z Twinpigs to już po prostu przesadziliście panowie! Trzeba wymienić trenera bo drużyna jest dużo słabsza niż reprezentacja w czasach Fornalika. To miasto ekonomicznie się wali!

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05
  00:05:03

  0 10

  I jeszcze jedna uwaga, tym razem do redakcji portalu : zupełnie nie znajduję uzasadnienia dla drugiego zdania w tytule artykułu, zwłaszcza, że stoi niejako w sprzeczności z treścią samego artykułu ! Wydaje mi się, że pogoń za chwytliwością nagłówków, charakterystyczna nie tylko dla tego portalu ale i wielu innych portali i dzienników prasowych, zabija zwykły, zdrowy rozsądek. Umieszczenie takiego zdania (podkreślam: bez żadnego uzasadnienia w treści tegoż artykułu) powoduje, że znów niektórzy czytelnicy mogą mieć wątpliwości "o co naprawdę chodzi ?!". Zupełnie nie wiem, czy redakcji portalu tak bardzo zależy, czy też czyni to przez przypadek, w sposób nieprzemyślany, aby znów takie osoby jak ja musiały znów się tłumaczyć, że nie jesteśmy wielbłądami ?!

 • ~Bernard 2013-12-05
  00:08:33

  15 0

  Nie no... Panie Bronisławie... trzeba jasno przyznać, że Miasteczko Westernowe (park rozrywki) jest w dużych opałach... Niestety tak jest...

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-05
  00:28:24

  0 11

  Panie Bernardzie, w ostatnich dniach chyba w dwóch Pana komentarzach do moich wypowiedzi, Pana sceptycyzm się nie sprawdził, a nawet w jednym przypadku z własnej i nieprzymuszonej woli, wobec przytoczonych przeze mnie argumentów (chodziło o mój "lekkoatletyczny" komentarz) nawet publicznie odwoływał Pan swoją nieco sarkastyczną wypowiedź w stosunku do mojej osoby. Prawda ? Po co zamartwiać się bez uzasadnienia ? Pozdrawiam.

 • ~postPOwiec 2013-12-05
  01:30:42

  16 0

  Panie Pruchnicki? Z nieukrywaną satysfakcją na stronie UM, a cóż to za propagandowa nowomowa? A od kiedy spółki weszły na drogę sądową? Od kiedy doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, co się dzieje? Od kiedy wiecie o problemach? Kto wybrał taką spółkę - jednoosobowo prezydent Socha jako Walne Zgromadzenie Spółki Nowe Miasto? Dlaczego twierdzi więc, że to dochodowy interes? Pan mu może doradzał? Ile lat potrwają sprawy sądowe i egzekucyjne? Do czego żeście doprowadzili poprzez przenoszenie rzeczywistych obciążeń poza miejskie podmioty? Proszę o odpowiedź na pytania, a radnych proszę o ich publiczne zadanie, bo tutaj żadnych konkretów się nie doczekamy. Zasłaniania tajemnicą handlową będzie ciąg dalszy. O to w tym chodzi, aby jak najdłużej ukrywać prawdę? Pytania jeszcze raz: 1. Ile hektarów gruntów miejskich sprzedała spółka Nowe Miasto w czasie swego funkcjonowania i za jaką kwotę? 2. Jakie jest całościowe obciążenie kredytowe i pożyczkowe tej spółki? 3. Jakie są koszty działalności Zarządu Spółki Nowe Miasto oraz jej rady nadzorczej? 4. Jakie obciążenia oraz zobowiązania finansowo-kredytowe przejmie Spółka Nowe Miasto od Spółki Miasteczko TwinPigs? 5. Kto odpowiadał za wybór Spółki Miasteczko TwinPigs jako zarządzającej na starcie jej funkcjonowaniem, skoro wiedza o zobowiązaniach krótkoterminowych była tak powszechna u prezydenta Sochy oraz jego wynajętego doradcy Pruchnickiego? 6. Czy dyrektor i pracownik muzeum polecieli do Afryki na koszt własny czy podatników?

 • ~animator 2013-12-05
  07:35:07

  19 0

  Dobra rada dla wszystkich , którym spółka Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o.
  1.Jak najszybciej należy złożyć wniosek o upadłość spółki.
  2. Po tym fakcie złożyć dowody w sprawie długo do Sądu.
  3. Spróbować odzyskać dług od spółki ( pewnie się nie uda-ale musimy mieć nieskuteczną egzekucję komorniczą).
  4. w TYM MOMENCIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ WNIOSEK DO SĄDU O ZAJĘCIE MAJĄTKU PRYWATNEGO PANA PREZESA RAFALA.K.

  w razie wątpliwości bądź chęci podjęciu współpracy prawniczej zapraszam do konsutlacji w Oświęcimiu: radcapawel@wp.pl

  Nie liczcie na wynagrodzenia i zapłacenie przez prezesa jakichkolwiek pieniędzy. To bardzo sprytny facet bez honoru i przyzwoitości( a podobno strasznie wierzący katolik). On siebie dobrze zabezpieczył.
  Życzę wszystkim wytrwałości. Nie poddawajcie się!

 • ~not4u 2013-12-05
  08:14:15

  12 0

  Jak to nie jest w opałach... według innego portalu dzierżawca tak łatwo nieruchomości nie chce wydać, tutaj piszą, że jeszcze nie wiadomo do końca co jest czyje - czy właścicielem wszystkich sprzętów jest aby MT Sp. z o.o., odcięto wodę, powstały długi wobec pracowników - to nie są opały? Można planować zimowy sezon w westernie, ale siłą tam wejdą, jeśli do tego czasu dzierżawca nie opuści parku? Poza tym co z wizerunkiem miasteczka - informacje dotarły do osób z regionu, a i myślę, że kwestią czasu jest podchwycenie tematu przez ogólnopolskie media, które prześwietlą nie tylko MT Sp. z o.o., ale i miejskie podmioty - i tego życzę! bo jedno oświadczenie rzędu TRZECH zdań niczego nie wyjaśnia i rozwiązuje! Jak Nowe Miasto poradzi sobie z zadłużeniem? Jeśli MT Sp. z o.o. się wyprowadzi, to zabierze ze sobą swoje - karuzele, wyposażenia budynków, na co z kolei Nowe Miasto będzie musiało wydać kolejną miejską kasę! mówiąc, że zabierze - automatycznie spadnie też atrakcyjność miasteczka, bo po co tam jeździć, skoro np. karuzele stoją, ale nie będą uruchamiane, bo nie stanowią własności Nowego Miasta... tak, najlepiej zróbmy z Nowego Miasta ofiarę nieuczciwego dzierżawcy, ale do cholery, ktoś tego dzierżawcę wybrał!

 • ~mss71 2013-12-05
  08:42:29

  15 0

  Właściwie tak czytam Wasze komentarze i się dziwię że nikt jeszcze nie zapytał...w jaki sposób można było wydzierżawić taki obiekt firemce z kapitałem zakładowym 5000 złotych powstałej specjalnie na tą okoliczność? O jakich to opiniach o tej firmie Sz.P. Pruchnicki mówił? Wystarczy trochę pogrzebać w ogólnie dostępnych danych i obraz tej jakoby uczciwej firmy się zamazuje. Mam jakieś dziwne przeczucia że w sprawie tej jest jakieś drugie dno...W każdym razie nie wydaje się szanownym mieszkańcom dziwne że właściciel takiego przedsięwzięcia dzierżawi to komuś z zewnątrz?

 • ~malkontent58 2013-12-05
  10:12:03

  8 0

  Czyżby ktoś "doradzał infrastrukturalnie"...wybrać tak bogatą i odpowiedzialną spółkę???

 • ~stefan 2013-12-05
  10:14:22

  20 0

  Bez komentarza.Cała sprawa nadaje się do prokuratora.Szanowny Panie Pruchnicki to co Pan za brednie wypisuje tego nie da się czytać.Jak taka osoba może reprezentować Prezydenta?

 • ~stefan 2013-12-05
  10:37:13

  15 0

  Radni nie kontrolują poczynań Zarządu Miasta.Powinna być specjalna sesja poświęcona działalności spółki Nowe Miasto.Stan finansów tej spółki , angażowanie publicznych pieniędzy , pieniędzy mieszkańców Żor jest skandaliczne.Pytanie np.pozostaje , czy Spółka Nowe Miasto opłaca podatki od swoich nieruchomości , hotelu / spółka wynajmuje lokale , a więc stawki powinny być jak za lokale użytkowe/ ,czy są opłacone podatki od nieruchomości np.Miasteczka Westernowego , czy zarząd kontroluje te sprawy ?Pytania , pytania ,pytania.

 • ~dluznik 2013-12-05
  13:16:12

  13 0

  Stefan257 - nie ma żadnego Zarządu Miasta. Miastem rządzi jednoosobowo prezydent Waldemar Socha, który także jednoosobowo jest Walnym Zgromadzeniem spółki miejskiej Nowe Miasto. W skład Rady Nadzorczej NM spółki wchodzą także prawnicy zatrudnieni w UM. Prezydent mówi prezesom spółek, jak ma być, a oni albo to robią, albo podają się do dymisji!!!
  Animator - na pewno ważne zdania, które pokazują, jak teraz może wyglądać ścieżka odzyskiwania czegokolwiek i ile lat może potrwać! Widać, że jesteś człowiekiem, który ma trochę większą wiedzę na temat spółki Miasteczko Twin utworzonej specjalnie 11.01.2012 - pewnie w celu uzyskania dzierżawy. Ważne jest także to, że Pan Kolasa ma powiązania kapitałowo-osobowe z 6-7 innymi spółkami o zbliżonym profilu działalności - Planeton, AMCorp, Euro Attractions, Polskie Parki Rozrywki. Dlaczego więc założono kolejną spółeczkę?
  Kto ich sprawdził przed oddaniem w dzierżawę???
  Not4u - świetne postawienie sprawy, że Nowe Miasto i prezydent Żor Socha, robią z siebie teraz ofiary, ale pełna zgoda, co do tego, że ktoś wybrał taką spółkę. Kto???
  mss71 - dobrze postawione pytanie - dlaczego właśnie dochodowy podobno biznes oddano komuś z zewnątrz, który okazuję się bytem równoległym w wielu spółkach
  Może za chwilę okaże się, że wiele urządzeń dzierżawią te podmioty.
  W związku z tym mamy kolejne pytanie - które z urządzeń i elementów stojących w miasteczku TwinPigs zostanie zabrane lub wyłączone do czasu uzyskania wyroku sądowego czyli parę lat może?

 • ~luxveritatis 2013-12-05
  14:50:12

  11 0

  Coś się to naszej władzy nie podoba. Za dużo dociekliwych pytań a odpowiedzi merytorycznych brak. Kolokwialnie określając śmierdzi ta sprawa. Wydaje mi się, że już czas na nowego gospodarza miasta, najlepiej bez powiązań z lokalnym biznesem, aby nic nie kusiło.

 • ~postPOwiec 2013-12-05
  15:38:44

  11 0

  Może "redaktorów śledczych" stać na to, aby wykupić rzetelne informacje o powiązaniach osobowo-kapitałowych spółki Miasteczko TwinPigs utworzonej 11.01.2012 prawdopodobnie po to, aby wziąć w wątpliwą dzierżawę żorskie miasteczko świń? Może radnych lub posłów czy senatorów stać na to, aby złożyć pismo o kontrolę NIK w spółce Miast.TwinPigs oraz Nowe Miasto lub złożyć doniesienie do prokuratury? Rzeczywiście kapitał tej spółki to 5tys. złotych. Brawo więc dla tych, którzy oddali dzierżawę w ręce takiego pewniaka!

  Nieważne - ma rację jeden z internautów, że poświęcenie 1 godziny na analizę powiązań wystarczy, aby zauważyć wszędzie te same nazwiska, a na stronie www.twinpigs.eu zobaczyć, kto jest głównym partnerem spółeczki TwinPigs (BUDGAST?). Zobaczcie zresztą sami http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Miasteczko,Twinpigs,Zory,Raport,biznesowy,KRS,0000406570.html.
  Konkretniejsze pytanie - ile urządzeń w żorskim miasteczku zainstalowała któraś z firm wymienionych w dolnej części tego sprawozdania??? Np. podana jako partner Spółka Budgast?
  Pytanie dodatkowe - Skąd spółka Nowe Miasto miała pieniądze na zakup 75ha od spółdzielni rolniczej, które to ziemie obecnie sprzedaje w całym mieście i dlatego pewnie wciąż jakoś tam funkcjonuje - oprócz kredytów i pożyczek? Czy to miasto dokapitalizowało spółkę, która kupiła grunty?
  Czy cała ta sytuacja nie spowoduje, że spółka lub miasto będą musiały oddać środki uzyskane z UE na budowę cudu - podobno ojca tego pomysłu -czyli prezydenta Sochy?

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-07
  13:35:33

  0 8

  Zainteresowanych wynikiem mojego eksperymentu informuję, że w związku z dokonanym przez osobę posługującą się nickiem ~adammaciek, komentarzem na portalu TuZory, dokonanym w dniu 29.03.2013 pod artykułem „Rewolucja śmieciowa: czy Żory zdecydują się na zmianę stawek”, będącym w istocie pomówieniem i znieważeniem ( tj. czynami, opisanym w art. 212 par. 2 Kodeksu Karnego i w art. 216 par.2 K.K., zagrożonymi sankcjami opisanymi w tych artykułach), prokuratura ustaliła dane tej osoby. Dlaczego moje działania w tej sprawie nazwałem „eksperymentem” i jakie wnioski wyciągnąłem z tego eksperymentu, w innym miejscu niż forum internetowe. Informuję również, że w wyniku zawartej z tą osobą ugody przedsądowej, osoba ta umieściła w dniu 03.12.2013 swoje przeprosiny na stronie portalu TuZory (Ogłoszenia > Towarzyskie > Zawiadomienia > Przeprosiny), skierowane do osób, które zostały pomówione i znieważone treścią tegoż komentarza. Osoba ta wpłaciła też nawiązkę na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w wysokości 200 zł.. Informuję jednocześnie, że przy uzgodnieniu zarówno wielkości wpłaty na rzecz Hospicjum i czasu, przez jaki ogłoszenie winno być widoczne na portalu TuZory (uzależnionego od wysokości opłaty), wziąłem pod uwagę sytuację rodzinną i materialną ww. osoby i zastosowałem tzw. miarkowanie kary. Informuję , że dysponuję wydrukiem ogłoszenia z portalu, jak i potwierdzeniem dokonania wpłaty na rzecz Hospicjum, dokonanymi przez ww. osobę w wyniku zawartej umowy.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-07
  13:37:04

  0 7

  Jako uczestnik dyskusji na tym forum, pragnę poinformować, że każdy obywatel ma prawo skorzystać z dobrodziejstw demokracji (patrz również: znany cytat z W. Churchilla o demokracji) i uprawniony jest do skorzystania z prawa do uzyskania informacji publicznej o sprawach publicznych. Sprawą publiczną jest zaś każdy przejaw aktywności jakiejkolwiek władzy publicznej (jej organów), osób pełniących funkcje publiczne i samorządów oraz niektóre z działań innych osób, jednostek organizacyjnych - tylko takie, które wiążą się z wykonywaniem zadań publicznych przy jednoczesnym dysponowaniu majątkiem publicznym. Zasady dostępu do informacji publicznej określa Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Jest rzeczą oczywistą , że Urząd Miasta przyjmuje wnioski określone w ustawie i każda osoba może złożyć wniosek do Urzędu o udostępnienie informacji publicznej. ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM DLACZEGO OSOBY TAK AKTYWNE W ZADAWANIU PYTAŃ NA TYM FORUM NIE CHCĄ SKORZYSTAĆ Z PRZYSŁUGUJĄCEGO IM PRAWA I FORMY DO REALIZACJI TEGO PRAWA (proponuję wszystkim czytającym zastanowić się nad tym faktem). MOGĘ SIĘ JEDYNIE DOMYŚLAĆ ZŁYCH, A WRĘCZ NAWET PODŁYCH INTENCJI TYCH OSÓB I W ŻADEN SPOSÓB NIE ZAMIERZAM BYĆ OSOBĄ WYKORZYSTYWANĄ W REALIZACJI TYCH ZŁYCH I PODŁYCH INTENCJI TYCHŻE OSÓB.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-07
  13:39:03

  0 6

  Szanowni czytelnicy forów internetowych i osoby dokonujące wpisów na tych forach. Niniejszym informuję, że po przeprowadzeniu swego rodzaju sondażu i rozmów z wieloma osobami, postanowiłem zakończyć swoją aktywność, jako osoby piszącej komentarze na forach internetowych. Czas, w którym uczestniczyłem w dyskusjach na tych forach, pozwolił mi na zebranie licznej ilości wniosków i spostrzeżeń , którymi na podstawie własnych doświadczeń będę mógł się podzielić z innymi osobami, znając ten temat „z autopsji”. Biorąc ten fakt pod uwagę, mogę z czystym sumieniem uznać, że dotychczasowy czas, spędzony na czytaniu komentarzy, jak i pisaniu tychże, nie był dla mnie czasem straconym. Jednocześnie dalszy mój udział w dyskusjach na forach internetowych, po wstępnej analizie zebranych wniosków, uznaję jako bezzasadny i wręcz za niepotrzebną stratę mojego prywatnego czasu (z jednym wyjątkiem od tej zasady, dotyczącym od czasu do czasu Facebooka, ale i tu z wyłączeniem profili innych portali internetowych). C.d.n.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-07
  13:41:05

  0 7

  C.d. Kilka powodów, wynikających z tychże wniosków i spostrzeżeń, a uzasadniających m.in. taką moją decyzję: 1)komentarze z forów internetowych nie są wcale opiniotwórcze, wbrew temu co wydawać się może osobom komentującym 2)milcząca większość czytających informacje zamieszczane na portalach (tj. osoby nie piszące komentarzy na forach internetowych) wcale nie czyta komentarzy , zamieszczanych pod czytanymi artykułami 3)jeśli już jakaś osoba z „milczącej większości” od czasu do czasu czyta jakieś komentarze, to czyni to niejako „dla rozrywki” i zamieszczone tam komentarze nie mają dla niej specjalnego znaczenia 4)poziom dyskusji na forach internetowych często uwłacza mojej godności i wcześniejsza decyzja o udziale w tych dyskusjach wynikała jedynie z celów poznawczych 5)czytanie internetowych komentarzy pozwoliło mi określić portret psychologiczny osób komentujących, które mogę już podzielić na kilka „grup psychologicznych” i opisać charakterystyki tych grup. W żadnym wypadku nie chcę być utożsamiany lub kojarzony z osobami z większości tych grup. C.d.n.

 • ~B.J.Pruchnicki 2013-12-07
  13:43:10

  0 6

  C.d. 6)nie chcę uzależnić się od internetu. Chcę natomiast w dalszym ciągu traktować internet jako jedno (!) ze źródeł wiedzy i możliwość kontaktu z wybranymi przeze mnie osobami lub grupami osób, choć zawsze możliwość kontaktów bezpośrednich będę przedkładał nad kontakt internetowy 7)nie mam zamiaru uczestniczyć w sposób bezpośredni lub pośredni w jakiekolwiek kampanii wyborczej (a tym bardziej antykampanii !) prowadzonej przez jakąkolwiek osobę, poprzez jej udział w komentarzach na forach internetowych. Jednocześnie informuję, że ww. decyzja jest wyłącznie moją własną decyzją i żadna osoba nie miała wpływu na jej podjęcie. Jest to możliwe i wynika to z jednego z moich życiowych pryncypiów tj. m.in. absolutnej niezależności moich poglądów (nie mylić z pojęciem absolutnej niezmienności poglądów, tj. cechy ludzi tępo upartych lub bezmyślnych) i „do bólu” konsekwentnym postępowaniu, wynikającym z tejże niezależności. Informuję również , że od tego momentu przestaję czytać jakiekolwiek komentarze na forach internetowych i pisanie komentarzy skierowanych pod moim adresem będzie wiązało się, w przenośni, ze zwrotnym otrzymaniem „przesyłki z dopiskiem : Adresat nieznany”. Pozdrawiam.

 • ~animator 2013-12-07
  13:46:14

  17 0

  Dobra rada dla wszystkich , którym spółka Miasteczko Twinpigs Sp. z o.o. 1.Jak najszybciej należy złożyć wniosek o upadłość spółki. 2. Po tym fakcie złożyć dowody w sprawie długo do Sądu. 3. Spróbować odzyskać dług od spółki ( pewnie się nie uda-ale musimy mieć nieskuteczną egzekucję komorniczą). 4. w TYM MOMENCIE MOŻEMY ZŁOŻYĆ WNIOSEK DO SĄDU O ZAJĘCIE MAJĄTKU PRYWATNEGO PANA PREZESA RAFALA.K. w razie wątpliwości bądź chęci podjęciu współpracy prawniczej zapraszam do konsutlacji w Oświęcimiu: radcapawel@wp.pl Nie liczcie na wynagrodzenia i zapłacenie przez prezesa jakichkolwiek pieniędzy. To bardzo sprytny facet bez honoru i przyzwoitości( a podobno strasznie wierzący katolik). On siebie dobrze zabezpieczył. Życzę wszystkim wytrwałości. Nie poddawajcie się!

 • ~stefan 2013-12-07
  16:27:01

  13 0

  Mimo tak szlachetnych wypowiedzi urzędnika UM ja w dalszym ciągu oczekuję publicznej odpowiedzi rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Żorach na następujące pytania:Kto imiennie odpowiada za podpisanie umowy dzierżawy ze spółką Miasteczko Twinpigs.Kto imiennie odpowiada za narażenia majątku publicznego w kwocie wielu milionów zł przez podpisanie umowy z podmiotem nie posiadającym wystarczającego , a właściwie żadnego kapitału .Jakie zabezpieczenie finansowe przewidywała umowa dzierżawy .Jaki jest dotychczasowy bilans strat , kto za nie odpowiada .Uważam , że możemy mieć tutaj do czynienia z narażeniem środków publicznych na znaczną stratę /miasteczko budowane było także ze środków publicznych/ a także niekorzystnym rozporządzeniem majątkiem publicznym.To są pytania na które władze miasta winny natychmiast publicznie odpowiedzieć .I na koniec.CZY SPÓłKA NOWE MIASTO POINFORMOWAŁA PROKURATURĘ REJONOWĄ W ZORACH O MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA PRZEZ SWOICH URZEDNIKÓW KTÓRZY DOPROWADZILI DO PODPISANIA NIEKORZYSTNYCH UMÓW DZIERŻAWY .

 • ~dluznik 2013-12-07
  18:53:31

  10 0

  Panie Pruchnicki - doskonały moment ucieczki Pan wybrał, gdyż pytania, które się pojawiły będą wracać do was czyli władz miasta przez najbliższe miesiące z wielu stron. Proszę nie pochlebiać sobie, gdyż te komentarze nie wnosiły niczego poza samozachwytem, wodolejstwem, wielopłaszczyznową megalomanią. Jak mi Pan jeszcze na koniec wytłumaczy, co oznacza zwrot, że "moje intencje są podłe" to może zrozumiem Pana pokomplikowaną, zapatrzoną w siebie, osobowość. Tak naprawdę obraził Pan wiele osób, które mają prawo zadawać pytania, ale wie Pan - ja w przeciwieństwie do Pana jestem człowiekiem o zdrowym podejściu do rzeczywistości i nigdy nie wpadłoby mi do głowy, aby za komentarz donosić na kogoś do prokuratury. Pan nawet nie zgłosił komentarza do moderacji, Pan po prostu chciał kogoś ukarać, być może przestraszyć pozostałych i w dodatku szczycił się Pan tym na portalu Dziennika Zachodniego, na swoim profilu FB, budząc politowanie wielu mądrych i twardo stąpających po ziemi ludzi. To żenujące postępowanie. Jedyne, co Pan tutaj robił, to odpowiadał tylko na wygodne i proste dla siebie pytania, 3/4 Pana tekstów to pouczania, wieszczenia, prostowania pytań, a nie odpowiedzi! Tak więc żegnaj Pan i nie wracaj, bo my potrzebujemy ludzi władzy, którzy z otwartą przyłbicą (Pana słowa) potrafią zmierzyć się z problemami i o nich otwarcie mówić, a nie zamykać jak w oblężonej twierdzy. Jak Pan i Pana przełożony, prezydent Socha. Co do kampanii, to niech Pan pisuje sobie do Kuriera Żorskiego!

 • ~dluznik 2013-12-07
  19:43:21

  8 0

  Stefan257 - i to są konkretne pytania, na które wszyscy, na czele z nieobecnym tu już doradcą Sochy, będą reagować jak diabeł na święconą wodę, byle tylko nie przyznać się do potężnych zaniechań. Wstyd, skandal i krzywda ludzi, którzy za psie pieniądze pracowali i teraz zostali zostawieni na lodzie naprzeciw machiny sądowej oraz sprawnych, a często bezdusznych prawników oraz urzędników. Ja uważam, że spółka Nowe Miasto może nie będzie donosić na samą siebie nigdzie - hehe. To znaczy nie chce. No, bo to pewnie prezes podpisał umowę, nie sądzę jednak, aby zrobił cokolwiek bez namaszczenia prezydenta Sochy. Choć organem kontrolnym spółki jest Rada Nadzorcza, to i co z tego, skoro jej członków wyznacza także prezydent Socha - czy Pan Elantkowski nie jest wciąż prawnikiem zatrudnionym w UM? To miasteczko to przecież prawdopodobnie jego dziecko, jego pomysł, tyle, że za nasze - podatników - pieniądze, na wydanie których zgodzili się radni i uchwalali także kolejne dokapitalizowania spółki Nowe Miasto. Niestety do sprawozdań finansowych spółki ciężko się dokopać. Ostatnie dostępne na BIPie jest na listopad 2011 roku, czyli tuż przez zawiązaniem i oddaniem miasteczka w dzierżawę spółce Miasteczko TwinPigs. Pozostaje nadzieja, że tym razem radni i dziennikarze dowiedzą się wszystkiego - jak nie miejscowi, bo u nich trudno o tzw. siłę przebicia, to na pewno pytania redaktorów ogólnopolskich programów interwencyjnych nie będą się różnić od naszych zadawanych tutaj. Pytajmy więc wciąż!

 • ~sprawiedliwy 2013-12-07
  20:57:42

  0 7

  No to wom boroki pisioki zrobił B.J.P psikusa. Jedyny, kiery na te wasze dyrdymały sie doł nabiyrać doł se pokój. I co wy teraz bidoki bydziecie robić. Nipiszecie do wszytkich i na wszystkich donosy - to akurat mocie we krwi, a co potym ????
  Żol mi wos, takie świństwo wom na Świynta zrobił. Pyrsk.

 • ~piszczel 2013-12-07
  21:02:16

  9 0

  Panie Pruchnicki wstydu pan oszczędź. Sprawa jest bulwersująca bo to chyba jedna z największych afer w Żorach, a pan udaje że się nic nie stało lub najzwyczajniej rozwadnia pan dyskusję. Jeśli panu się nie podobają wypowiedzi internautów - nie musi pan się angażować w takie dyskusje. Jak dla mnie niczego pan na razie nie wyjaśnił. Sprawa wokół Twin pigs śmierdzi co raz bardziej i ja osobiście liczę, że w końcu przyjedzie do Żor telewizja i zrobią dobry materiał śledczy co tak naprawdę stało się wokół miasteczka, kto robił plany inwestycyjne, dlaczego przyniosło tak duże straty finansowe mimo drogich biletów itd. Bo lokalnym dzienikarzom chyba się nie chce albo nie chcą się narażać ze względu na różnego rodzaju układy towarzyskie. To przedstawienie powinno się skończyć, a winni zostać ukarani - zarówno po stronie miasta jak i po stronie spółki Nowe Miasto która powinna zostać rozwiązana!

 • ~postPOwiec 2013-12-07
  23:45:53

  3 0

  ~sprawiedliwy - dostąpiłeś wątpliwej łaski pisania z gabinetu B.J.P? To jakiś pseudonim sieciowo-artystyczny doradcy prezydenta, którego używacie w swoim gronie? Proponuję zmienić na BIP - lepiej będzie pasował! A może z niedalekiego własnego gabineciku w UM lub biura najlepszej posłanki PO z Żor Kluzik-Rostkowskiej? Piszesz z zielonej wyspy czy może z pawilonu ogniowego straszącego kierowców wiślanki? Nie róbmy polityki - budujmy bunkry ogniowe! A składki członkowskie PO opłacone, bo podobno zbierane są na najbliższy kongres przekształcenia w partię-zombie? Masz rację, że zrobieni na szaro pracownicy nie wytrzymali i pisali pisma, gdzie tylko się da. W sprawie donosów to z Dolnym Śląskiem ci się pomyliło. Bardzo dobrze, że się skarżą, bo inaczej zamiatanie pod dywan potrwałoby pewnie do wyborów! Chciałbym przypomnieć, że prezes Spółki Nowe Miasto związany jest z PO, choć nie wiem czy jest jej członkiem. Sprawiedliwy - jest czy nie członkiem PO, a prezydent Socha jest tak, jak kolega z Wodzisławia Kieca? Tak tylko pytam, bo widać, żeś zorientowany w polityce, której akurat tutaj nie ma. Są tylko pytania, na które doradca Pruchnicki nie chciał odpowiadać. Może dostał zakaz od szefa Sochy, bo to także dzięki niemu to obecnie najbardziej popularny news w tym portalu. Nieważne - ściga dalej hejterów! Także i Tobie dziękuję za poprawę statystyk. Myślę, że taśmy prawdy "trójkąta bermudzkiego" Spółka Nowe Miasto - UM - Spółka Miasteczko TwinPigs bardzo szybko ujrzą światło dzienne.

 • ~malkontent58 2013-12-08
  08:20:34

  3 0

  Jako podsumowanie ciągów dalszych: Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
  Jezus powiedział do swoich uczniów:
  «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą”.
  Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu”.
  Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?” Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty ile jesteś winien?” Ten odrzekł: „Sto korcy pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła.
  Ja także wam powiadam: „Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.

 • ~malkontent58 2013-12-08
  08:22:46

  4 0

  Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?” Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty ile jesteś winien?” Ten odrzekł: „Sto korcy pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła.
  Ja także wam powiadam: „Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
  Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
  Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
  Nie możecie służyć Bogu i mamonie”».

 • ~NiePiSmienny 2013-12-08
  11:17:56

  0 13

  ?!

 • ~NiePiSmienny 2013-12-08
  11:24:08

  0 8

  „…taśmy prawdy” – to cytat z mistrza Macierewicza?! PostPOwiec , dluznik, piszczel, stefan257 i malkontent58 już stworzyli komisję, przekręcają fakty i mieszają ludziom w głowach. Przekręty Twinpigs Sp. z oo i Prezesa K. zwalają na Nowe Miasto. Przecież Prezes K. próbował zrobić w konia Nowe Miasto, a to Nowe Miasto ostatecznie ukręciło im łeb! B.J.P. ma rację, że wycofał się z dyskusji z Wami! Szkoda, że na koniec nie skorzystał z obchodów Roku Tuwimowskiego i nie odpisał wam słowami poety: „Próżnoś repliki się spodziewał/Nie dam ci prztyczka ani klapsa./Nie powiem nawet pies cię j..ał,/ bo to mezalians byłby dla psa.” A co do komentarzy na temat milczenia B.J.P. - do waszych komentarzy pasuje jeszcze inny cytat z Tuwima: „Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.” I jeszcze: „Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające.” Nie obrażajcie się na Tuwima,bo nawet mistrz Macierewicz korzysta ze słów tego poety (zwłaszcza z pierwszej części): „ Powiedz człowiekowi, że na niebie jest gwiazd 978301246569987 a uwierzy. Ale napisz kartkę „Świeżo malowane”, a sprawdzi palcem i powala się.” i innego: „Uprzejmość - najwytworniejsza forma fałszu.” , a cała wasza grupa z innego cytatu: „Niech prawo zawsze prawo znaczy,/A sprawiedliwość – sprawiedliwość”.

 • ~postPOwiec 2013-12-08
  17:03:13

  7 0

  niePISmienny - jasne, tyle, że napisz jeszcze dlaczego od samego początku miasteczkiem nie zarządzała spółka Nowe Miasto? Nie dało się znaleźć inwestorów, a trzeba było już ruszyć, skoro umoczyło się tyle pieniędzy na tak szatański pomysł dzikiego zachodu? No to poszło się na łatwiznę, na którą tylko czekają różnego rodzaju cwaniaki. Tyle, ze cwaniaki czekają na naiwniaków, niekompetentnych oraz zapatrzonych w swoją nieomylność, która pomaga trwać od kampanii do kampanii. Ponawiamy więc pytanie - kto dokonał wyboru spółki założonej jakby specjalnie pod tę inwestycję 11.01.2012r., skoro prezes K. jest udziałowcem lub członkiem zarządu 6-7 innych spółek, które zajmują się działalnością rozrywkową? To władze miasta i spółka Nowe Miasto odpowiada za nadzór nad inwestycją. Po raz kolejny chciano zrzucić jak najszybciej to wszystko z obciążeń budżetowych, żeby nie przekroczyć magicznych 60%. Lepiej dokapitalizować spółkę Nowe Miasto kolejnymi gruntami lub gotówką - kupi sobie ziemie od np. spółdzielni rolniczej i będzie potem sprzedawać przez najbliższe lata, na tyle, żeby bilansować się na zero. Będziemy obserwować, jak ta polityka wróci rykoszetem do budżetu miasta. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, na czym polega to bilansowanie i coraz więcej ludzi w kraju, pod rządami PO, które coraz bardziej zadłuża państwo, tego nie kupuje. Możesz sobie rzucać cytatami, możesz zaciemniać obraz, jeszcze tylko odpowiedz na pytanie, czy to prawda, że sprawy sądowe ciągną się już od wiosny?

 • ~stefan 2013-12-08
  18:06:15

  10 0

  Mam jeszcze jedno pytanie do rzecznika UM , na Miasteczku w/g mojej wiedzy ciążą duże zobowiązania kredytowe.Proszę wyjaśnić ile jest jeszcze do spłacenia , czy są jakieś płatności zaległe i kto je właściwie spłaca te kredyty?

 • ~malkontent58 2013-12-08
  18:28:38

  7 0

  Nikt nikomu nie chce mieszać w głowach, a jedynie próbuje czegoś dowiedzieć się od przedstawicielu społeczności zwanej radnymi, urzędnikami, czy jeszcze ważniejszymi. Niestety jest nas niewielu, a cała reszta oprócz klakierów władzy ma to w miejscu, w którym plecy tracą swoją dźwięczną nazwę, a potem głosują na "sprawdzone" nazwiska. Pójście do w/w ważniejszych osób było już przerabiane i niestety niewiele daje, bo wszelkiego rodzaju tajemnice zawodowe, światopoglądowe, biznesowe jakoś zawsze są najlepszym wykrętem

 • ~postPOwiec 2013-12-08
  19:43:33

  6 0

  Ostatnio na topie w kwestii dostępu do tajemnic - wg doradcy prezydenta - jest BIP oraz tzw. dostęp do informacji publicznej w postaci pism i bezpośrednich zapytań, który w praktyce związany jest z topowym hasłem władzy czyli zasłanianiem się udzielenia odpowiedzi tajemnicą handlową oraz tajemnicą umowy spółki Nowe Miasto ze spółką Miasteczko Twinpigs! Prościej więc spróbujmy - co było bezpośrednią przyczyną, że DOCHODOWY INTERES - zdaniem jego pomysłodawcy prezydenta Sochy - ODDANO OBCEJ SPÓŁCE? Proszę o odpowiedź! Jak nie ma odpowiedzi, to są domysły! Może doprowadzenie budżetu miasta na skraj katastrofy i chęć pozbycia się kolejnego dużego obciążenia, jakim był, jest i będzie ten kolejny, poza bunkrem ogniowym, wielki niewypał inwestycyjny??? Może władze miasta, czyli jedyny nad jedynymi, niepowtarzalny prezydent Socha doszedł do wniosku, że to nigdy nie da zysku, dlatego postanowił jak najszybciej pozbyć się miasteczka i przekazał je najpierw spółce Nowe Miasto, a jak ta nie potrafiła znaleźć inwestorów na RYZYKOWNY interes - który przecież musiał ruszyć, bo za środki europejskie - to błyskawicznie oddali je pierwszemu z brzegu dzierżawcy! Ponawiam pytanie, KTO JEST ODPOWIEDZIALNY za decyzje oddania w dzierżawę podobno dochodowego interesu? Kto odpowiada za krzywdę wielu ludzi zatrudnionych w miasteczku? Kto pozwolił na to człowiekowi, którego ktoś z Oświęcimia nie boi się nazwać cwaniakiem, któremu prawdopodobnie o to właśnie chodziło! Parę lat sądów dla zwykłych ludzi?

 • ~luberd 2013-12-09
  16:36:34

  8 0

  Mam informację,że obecny dzierżawca Miasteczka Mrongoville oraz Miasteczka Twinpigs z Żor w osobie Pana Rafała Kolasy z Oświęcimia ucieka z Polski. Efektem są ogromne długi wobec pracowników, urzędów skarbowych zusu i dostawców. Liczne pozwy do Sądów ( już siedem wygranych spraw) powoduje lęk i obawy przed konsekwencjami jakim pewnie będzie odpowiedzialność za zaistniała sytuację! Przypuszczalnie wszystko było ukartowane i nastawione na szybki zysk ( dla właściciela). Chodzą informację,że zgromadzone pieniądze będą służyły w otwarciu nowego biznesu w Gdańsku na PGE Arena z byłym prezesem tego obiektu czyli Panem Borysem.... Wszystko wierzycieli zachęcam do śledzenia sytuacji w Żorach oraz Gdańsku bo może tam będzie można znaleźć nieuczciwego prezesa. Wszelkie informację o powiązaniu kapitałowym Pana Kolasy proszę zwracać do Prokuratury w celu ukarania winnego. Wiem,że dzinnikarze śledczy już zajmują się wątkiem PGE Areny w Gdańsku.

 • ~myszor 2013-12-10
  15:15:13

  1 0

  Jezuuu, PISem wali na kilometr.. ludzie Wy naprawdę nie macie co robić tylko spędzać czas wypisując tutaj swoje komentarze? Może tak na Prezydenta wystartować co Panie dluznik? w mieście od razu było by piękniej! łatwo się chować za nickiem, a może by tak pójść do Pana Pruchnickiego i powiedzieć mu w oczy co się o nim myśli co? jesteście po prostu żałośni. pozdrawiam

 • ~malkontent58 2013-12-10
  20:10:21

  0 0

  myszor....w zasadzie dopóki cię tu nie było niczym nie waliło, no może oprócz przekrętami i klakierstwem...

 • ~myszor 2013-12-11
  15:05:53

  2 0

  Jeden lepszy od drugiego .. Malkontent – swoją drogą brawo za nick, czyżby „dupek” było zajęte? Idę o zakład że Ty i ta cała reszta wiecznie narzekających na żorskich forach, jesteście rozwiedzionymi życiowymi nieudacznikami, bo tylko w ten sposób można wytłumaczyć skąd się biorą tacy jak wy.. jak się nie podoba to wyprowadzkę do innego miasta proponuję. Albo startujcie w wyborach i zmieniajcie świat, bo wpisami na forach tego nie uczynicie.

 • ~malkontent58 2013-12-11
  18:48:14

  0 6

  myszor.....kończy się rok....umyj się porządnie przynajmniej raz w roku...i oszczędź ludziom swojego smrodu, bo faktycznie trzeba będzie stąd uciekać...a co do "dupka"....zapytaj swojego ojca czemu nie umiał skorzystać z wynalazku Juliusa Fromma.

 • ~katka85 2013-12-12
  08:58:59

  2 0

  Do myszora: jakim prawem obrażasz nas - uczestników forum - za to, że interesujemy się miastem i tym co dzieje się z naszymi pieniędzmi? Nawiasem mówiąc obrażasz sam siebie jako jeden z wypowiadających się tutaj ;-) Według Ciebie najlepiej by było nie narzekać, nie wypowiadać się i przyjmować co dają ale tak potrafią tylko ludzie z niskim poczuciem własnej wartości, przekonani, że ich głos nic nie znaczy a my do takich nie należymy ;-)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.