Hawajskie Koszule z rocznika 2000 najlepsze na Śląsku

Drużyna Hawajskich Koszul z rocznika 2000 zwyciężyła w rozgrywanym w miniony weekend IX Międzynarodowym Turniej o Puchar Bałtyku.

Swoje turniejowe zmagania chłopcy rozpoczęli od meczu z Notecią Inowrocław, pomimo widocznej niedyspozycji w ataku drużyna Hawajskich pewnie wygrywa 71:30. Drugim rywalem naszego zespołu była drużyna gospodarza Korsarz Gdańsk. Żorzanie od początku objęli prowadzenie, jednak w ostatniej odsłonie meczu daje o sobie znać niedyspozycja rzutowa. Na szczęście dzięki skutecznej obronie wygrywamy 56:52. W ostatnim meczu grupowym, którego stawka było pierwsze miejsce w grupie naszym rywalem jest zespół Tursko Elbląg. Jest to kapitalny mecz w naszym wykonaniu zarówno w ataku jak i w obronie od początku dominujemy w tym spotkaniu wynik po trzech kwartach 68:15 mówi sam za siebie. Ostatecznie wygrywamy 82:32.

W półfinale Hawajskie mierzą się z drużyną mistrza województwa dolnośląskiego, WKK Wrocław. Od pierwszych minut zarysowuje się nasz minimalna przewaga, która stopniowo powiększamy ostatecznie wygrywając 54:43.

W finale naszym rywalem jest MKS Ochota Warszawa. W dotychczasowej historii zmagań z drużyna z Warszawy dwukrotnie schodziliśmy z parkietu pokonani. Mecz finałowy od pierwszych minut stał pod znakiem twardej i agresywnej obrony z obu stron, zdobycie każdego punktu przychodziło obu drużyną z wielką trudnością. Od początku meczu to jednak my wchodzimy na prowadzenie, jednak przewaga oscyluje wokół 2-4 punktów. Po zaciętej i emocjonującej końcówce wygrywamy 35:32. Tym samy zostajemy triumfatorami  IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Bałtyku Gdańsk 2012.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, który swą postawą zwłaszcza w obronie zasłużenie zwyciężył w tym turnieju. Nasi zawodnicy zdobyli również wyróżnienia indywidualne. Kapitan zespołu Patryk Szołtysek został wybrany do pierwszej piątki turnieju, natomiast Stanisław Heliński otrzymał tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.