I liga ALPS: Nasi wreszcie wygrywają

Arturs Atlas Tours Żory wygrał na wyjeździe z Dach Decker Victoria Pilchowice 3:2. Tym samym żorski zespół przerwał serię trzech kolejnych porażek.

Nasi zawodnicy świetnie spisali się już w pierwszym secie, który wygrali do 19. Kiedy wydawało się, że ten wyjazd będzie dla nich łatwą przeprawą, do głosu doszli gospodarze i to oni wygrali następne dwa sety.

Artus Atlas Tours obudził się na szczęście w 4. secie. Zwycięstwo 25:21 oznaczało tie-break. Emocjonująca ostatnia partia należała do naszej drużyny, która ostatecznie wygrała 17:15 i sięgnęła po cenne 2 pkt w meczu wyjazdowym.

Zwycięstwo z Dach Decker Victoria Pilchowice jest tym ważniejsze, że żorzanie sąsiadują w tabeli z tym zespołem. Wygrana pozwoliła zbliżyć się naszej drużynie na dystans 1 pkt.

Arturs Atlas Tours czekał na zwycięstwo od 18 stycznia, kiedy poległ z Jedynką Jankowice II (o czym informowaliśmy tutaj). Później była porażka we własnej hali z KS Volley Katowice i na wyjeździe z VT Nędza. W tych meczach żorzanie ugrali zaledwie jednego seta. Następny mecz w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Leon Internet nasza drużyna zagra w Rybniku z tamtejszym Beer Team.

Dach Decker Victoria Pilchowice - Artus Atlas Tours Żory 2:3 (19:25, 25:20, 25:17, 21:25, 15:17)