Lekkoatleci Czwórki Żory z medalami na Mistrzostwach Śląska

2018-06-06, Autor: szuM

Aż 6 medali zdobyli lekkoatleci UKS Czwórki Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Mistrzem Śląska juniorów w biegu na 100 m został Paweł Dzida. Już w eliminacjach pokazał, że jest w doskonałej formie uzyskując wynik 10,85 s . W biegu finałowym nie dał szansy swoim rywalom i wygrał z nowym rekordem życiowym 10,76 s. Warto dodać, iż wynik Pawła jest drugim na polskich listach juniorów.

W drugim dniu Mistrzostw Paweł udowodnił, iż jest najszybszym sprinterem na Śląsku. Na dystansie dwukrotnie dłuższym (200 m) ustanowił rekord życiowy 21,93 s. i zdobył drugi złoty medal.

Wicemistrzynią Śląska juniorek młodszych w biegu na 100 m została Martyna Ziebura. W biegu finałowym ustanowiła rekord życiowy 12,20 s. W drugim dniu Mistrzostw Martyna wystartowała w biegu na 200 m, w którym zajęła 2. miejsce zdobywając drugi srebrny medal.

Wicemistrzem Śląska seniorów w rzucie dyskiem został wieloboista Mariusz Szydek. Mariusz zdobył również brązowy medal w biegu seniorów na 400 m.

Marta Kałmuk zajęła 6. miejsce w biegu juniorek młodszych na 400 m, a Marta Gawełek zajęła 7. miejsce w biegu juniorek młodszych na 100m z nowym rekordem życiowym 12,93s. Patrycja StępkaSzymon Drabik ustanowili natomiast rekordy życiowe w biegu na 200 m.

Warto nadmienić też o 2 medalach zdobytych przez wychowanka Czwórki Roberta Łukasiaka – srebro w biegu na 400 m i brąz na dystansie 800 m.

W zawodach brali udział także młodzicy Czwórki, którzy startowali poza konkursem. W biegu na 200 m bezkonkurencyjna była Zuzanna Wyppich, która zajęła 1. miejsce. Warto dodać, iż Zuzanna jest liderką polskich tabel młodziczek w biegu na 200 m z czasem 25,58 s., a w tabelach na 100 m zajmuje 2. miejsce z wynikiem 12,57 s.

Magda Czajkowska zajęła 1. miejsce w biegu młodziczek na 400 m z wynikiem 61,85 s., a Daria Najberg w tym samym biegu zakończyła bieg na 7. miejscu. Cyprian Brilla zajął 3. miejsce w biegu młodzików na 100 m z nowym rekordem życiowym 11,81 s. oraz był drugi na dystansie 200 m.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0