Liga ROW: Maxbud również z pucharem

2012-11-16, Autor: Tomasz Kowalczuk - Liga ROW
Kolejne trofeum padło łupem MaxBudu. Drużyna z Wielopola po zdobyciu mistrzostwa ligi dorzuciła jeszcze Puchar Ligi.

W minioną sobotę na sztucznym boisku MOSIR obok kąpieliska Ruda odbył się mecz finałowy Pucharu Ligi ROW 2012, w którym spotkali się MaxBud Wielopole i Rodbud Piaski. Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół mistrza ligi, lecz w pierwszych 45 minutach to Rodbud miał przewagę, której nie umiał wykorzystać. Długie piłki grane do napastnika „rodbudowców” siały zamieszanie w szeregach obronnych MaxBudu. Zawodnicy MaxBudu grali ospale z przekonaniem, że nic im się nie może stać, a coś powinno wpaść do bramki przeciwników. Około 35. minuty meczu pomocnik MaxBudu otrzymał piłkę na 20 metrze przed bramką przeciwników i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Rodbudu. Wszystko zaczęło iść zgodnie z planem. Po chwili powinno być 2:0 dla MaxBudu, gdyż stoper Rodbudu popełnił fatalny błąd i najlepszy strzelec ligi stanął oko w oko z bramkarzem, ale minimalnie chybił. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po rozpoczęciu drugiej połowy MaxBud w przeciągu 10 minut zapewnił sobie zdobycie pucharu strzelając dwie bramki i prowadząc już 3:0. Niepocieszeni takim obrotem sprawy ambitnie grający zawodnicy Rodbudu dopingowani przez swoich kibiców starali się strzelić kontaktowego gola, ale im się to nie udawało. Co prawda kilka razy zagrozili bramce MaxBudu, głównie po dalekich wyrzutach z autu, jednak bramki nie zdobyli. W końcówce spotkania MaxBud strzelił jeszcze dwie bramki czym kompletnie załamał drużynę przeciwników. Mecz zakończył się zwycięstwem MaxBudu 5:0.

MaxBud w tym sezonie zdobył wszystko, co było do zdobycia w rozgrywkach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej ROW. Po wygraniu turnieju halowego im. Stefana Śliwy zdobył Mistrzostwo Ligi oraz Puchar Ligi.

Teraz piłkarze amatorzy będą szlifowali formę w hali, gdzie większość drużyn spotyka się w okresie zimowym.