Liga ROW: pewne zwycięstwo FC Żory

W meczu 15. kolejki 1. ligi ROW FC Żory pewnie pokonały Solszyb Chwałowice 3:0. Natomiast w 2. lidze Continental Żory pokonał na wyjeździe ROWRyb 4:2.

W najciekawszym meczu 1. ligi Felgus Meksyk zmierzył się z AP Instal Chwałowice. Mecz dobrze ułożył się dla Meksyku. Na początku meczu strzelają bramkę i mogą sobie pozwolić na spokojniejszą grę. AP Instal rzuca się do ataku, ale z tej przewagi nic nie wynika, a kontry graczy Meksyku są bardzo niebezpieczne. Wynikiem 1 – 0 kończy się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron AP Instal rzuca się do huraganowych ataków, spychając Meksyk to „obrony Częstochowy”. Przewaga ta udokumentowana jest bramką, a  wynik brzmi 1 – 1. Druga bramka dla AP Instal wisi w powietrzu, bo Meksyk praktycznie nie wychodzi z własnej połowy. Strzały, wrzutki, seryjnie bite rzuty rożne nie zmieniają wyniku meczu i gdy wydaje się, że mecz zakończy się podziałem punktów pada bramka dla Meksyku. Rzut wolny wykonywany z połowy boiska, wrzutka na pole karne, zawahanie się bramkarza i obrońcy AP Instal wykorzystuje napastnik Felgusa i mamy sensację. Meksyk ogrywa zdobywcę Pucharu, drużynę, która walczy o  mistrza Ligi.

W pozostałych meczach pierwszej ligi obyło się bez  niespodzianek. FC Żory pewnie, choć skromnie pokonały Solszyb 3 – 0, MaxBud odprawił z bagażem 6 bramek drużynę Centrum, a Victoria pokonała 5 – 1 FC Basseno. Lider rozgrywek, drużyna Maratu pokonała 6 – 3 Rymer Niedobczyce.

W drugiej lidze prawdziwy maraton zafundowali sobie gracze RKP, którzy w 2 dni rozgrywali 2 mecze. Oba przegrali. Jeden z tej kolejki, a drugi z kolejki z przed tygodnia, który na ich prośbę był przełożony. Na uwagę zasługuje wynik Lubaru, który pokonał na wyjeździe Iskrę 3 – 2 i tym samym zameldował się na 4 miejscu w tabeli. Nie zwalniają tempa dwie liderujące drużyny. Old Stars pewnie pokonał Vikingów 5 – 1, a Amator pokonał RKP 6 – 2. Na 3 miejscu usadowił się Rodbud pokonując RKP 4 – 1. Habrova wywiozła 3 punkty z Wielopola, pokonując FC Chwałowice 2 – 1, Klimapol wygrał 7 – 3 z Dżonsonami, a Continental pokonał RowRyb 4 – 2.