MTS przegrał pierwszy mecz u siebie

2011-03-01, Autor: Redakcja
Piłkarki ręczne MTS-u w rozegranym przed własną publicznością meczu uległy drużynie z Krakowa 22:28. Tomex już po raz drugi w tym sezonie pokonał nasze szczypiornistki, tym razem przed własną publicznością.

Drużyna MTS-u przystąpiła do meczu w osłabieniu. Kontuzja wyeliminowała z udziału w grze Dominikę Samson, która zerwała torebkę stawu kolanowego. O pechu może też mówić Agnieszka Moćko, która rozchorowała się w dniu meczu.

Pomimo tego pierwsze minuty spotkania układały się po myśli gospodyń. Jednak zmiana stylu gry w szeregach Tomexu pozwoliła przyjezdnym odrobić straty z nawiązką. Na przerwrę zawodniczki MTS-u schodziły przegrywając 9:10.

Po przerwie gospodynie przypuściły atak na bramkę Tomexu. Po golach Matuszczyk, Adamczewskiej, KochanowskiejBuchalik w 42 minucie MTS prowadził 17-14. Niestety, wygranej nie udało się dowieźć do końca i nasze szczypiornistki po raz pierwszy w tym sezonie przegrały przed własną publicznością.

>tutaj znajdziesz fotogalerię z meczu

Pomimo porażki MTS nadal pozostaje liderem rozgrywek z przewagą dwóch punktów nad Glorią Katowice. Kolejny mecz odbędzie się 6 marca w Krapkowicach. Żorzanki zmierzą się tam z zajmującym trzecią lokatę Otmętem.

Najbliższe spotkanie na żorskiej hali MOSiR-u, zaplanowano na 9 marca. Do naszego miasta przyjedzie ekipa SMS Gliwice.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0