Żorskie szczypiornistki nie podołały rywalkom z Olkusza. Prezentujemy tabelę I ligi kobiet

Piłkarki ręczne MTS-u Żory przegrały mecz ligowy we własnej hali przeciwko drużynie SPR Olkusz. 16 kwietnia kolejny ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w I lidze.

Do końca sezonu nie pozostało już wiele spotkań, a żorzanki nadal zajmują miejsce w strefie spadkowej. W miniony weekend piłkarki ręczne z Żor zostały pokonane przez drużynę SPR Olkusz. Po pierwszych 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 12:12, co napawało optymizmem kibiców żorskiej drużyny.
Szczypiornistki z Olkusza po przerwie nabrały jednak rozpędu, zdobyły aż 18 bramek i wypunktowały drużynę MTS-u wygrywając cały mecz siedmioma punktami 23:30. Następny mecz, bardzo ważny z punktu widzenia potencjalnego utrzymania w I lidze, już 16 kwietnia. Żorzanki zagrają na wyjeździe z MKS-em AZS UMCS Lublin.