MTS Żory z kolejnym zwycięstwem

2022-04-13, Autor: KB

Zawodniczki MTS-u Żory w sobotę odniosły swoje czternaste zwycięstwo w obecnym sezonie. Żorzanki zareagowały na zeszłotygodniową porażkę i w meczu 18. kolejki 1 Ligi Kobiet wygrały z MKS-em Karkonosze Jelenia Góra 33:29.

W sobotę, w ramach rozgrywek grupy B 1 Ligi Kobiet zawodniczki MTS-u Żory gościły we własnej hali drużynę MKS-u Karkonosze Jelenia Góra. Po zeszłotygodniowej porażce kibice zgromadzeni w żorskiej hali liczyli na reakcję swoich ulubienic. Mecz miał nie należeć do najłatwiejszych, bowiem zespół z Karkonoszy przed tym spotkaniem miał tyle samo punktów co drużyna Żor.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na większą przewagę bramkową. Na przerwę zespół z Żor schodził z dwubramkową przewagą (13:11). W drugiej odsłonie gra się nie zmieniła. Gospodynie starały się kontrolować przebieg tego starcia i ostatecznie to im się udało. Zespół MTS-u Żory pokonał MKS Karkonosze Jelenia Góra 33:29.

Teraz przed zawodniczkami MTS-u Żory dłuższa przerwa spowodowana przerwą reprezentacyjną. Kolejne spotkanie żorzanki zagrają 30 kwietnia. Ich rywalkami będzie zespół KS Otmęt Krapkowice.

Obecnie zespół z Żor zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B 1 Ligi Kobiet. Strata do liderek KRP Ruch Chorzów to zaledwie trzy punkty.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0