zamknij

Wiadomości

Pilne! Strajk nauczycieli zawieszony!

2019-04-25, Autor: bf

Wiadomość z ostatniej chwili. Szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił, że strajk nauczycieli zostaje od soboty zawieszony. Zapowiada jednak, że na tym protest się nie kończy.

Reklama

Dzisiaj Sławomir Broniarz zwołał specjalną konferencję prasową, podczas której ogłosił, że w sobotę zostanie zawieszony pierwszy etap strajku. - Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. Dlatego stajemy tu dziś przed Państwem – my, nauczyciele, ale też rodzice i uczniowie - żeby ogłosić wspólną decyzję co do kolejnych kroków. Od soboty, 27 kwietnia, ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap – pisze w oświadczeniu Sławomir Broniarz.

ZNP żąda usystematyzowanej i osadzonej w krótkim czasie rozmowy o pakiecie odbudowy systemu edukacji na miarę XXI wieku i odpowiedniego rozwoju dzieci i młodzieży. - Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku – czytamy w oświadczeniu.

Czy to oznacza, że od poniedziałku w żorskich szkołach i przedszkolach powrócą zajęcia lekcyjne? Do tematu będziemy wracać.

Kto wyszedł zwycięsko ze starcia rząd - nauczyciele?

Oddanych głosów: 759

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Grzegorz Tomaszek 2019-04-25 14:15:00

  A co z pieniędzmi, które ludzie wpłacali na wspieranie tego szantażu ?

  21 14
 • ~azan3 2019-04-25 17:00:53

  @Grzegorz Tomaszek- a ciekawe, kto ci płaci za takie pisanie

  9 16
 • ~agel 2019-04-29 20:53:21

  szanuje nauczycieli, bardzo cenię ich zawod, ciesze się że zawiesili strajk.. ale... nie rozumiem ludzi, którzy idą do jakiegoś zawodu, często dlatego, że nie mają predyspozycji do bardziej wymarzonego , czy nie spełniają warunków (ukończenie innych dużo trudniejszych studiów), wiedzą z góry na jakie warunki się piszą, jakie tam są zarobki a później marudzą.. Widziały gały co brały.. Jak się komuś nie podoba to czemu się nie zwolni? Obecna sytuacja kojarzy mi się z jakąś histerią ogólnospołeczną i jestem pewna, że jeżeli PIS wygra wybory to zmieni formułe "dialogu", przestaną się pieścić.... Chociaż dalej trwam w przekonaniu, że są świetni i tragiczni nauczyciele i nie powinno się ich wrzucać do "wspólnego wora".. Jedni zasługuja na podwyzki, inni na zwolnienie..

  6 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Centrum Przesiadkowym jest bezpiecznie?
Oddanych głosów: 188