Prezydent wręczył nagrody sportowe

2011-12-03, Autor: Redakcja, źródło: zory.pl
Prezydent Waldemar Socha wręczył nagrody sportowe żorskim zawodnikom, trenerom i działaczom sportowych.

Wśród działaczy Nagrodę otrzymał:

Franciszek Sładek - za wieloletni trud społecznej pracy na rzecz propagowania zdrowego i aktywnego życia lokalnej społeczności, rozwoju sportu w naszym Mieście, a także za odniesione sukcesy drużyny Ludowego Klubu Sportowego Rój.

Wśród trenenerów Nagrody otrzymali:

Iwona Krupa - trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka Żory". Zawodnicy klubu odnosili sukcesy na arenie ogólnopolskiej, m.in. zdobyli złote medale w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, ustanowili rekord Polski młodziczek na 60 m;

Arkadiusz Żurkowski - trenera i jednocześnie zawodnika Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gepardy Żory. Drużyna zdobyła puchar Polski w kat. seniorów, I miejsce w kat. kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, V miejsce w Mistrzostwach Europy w kat. Junior League;

Tomasz Hałucha - trenera i zawodnika BUKS Gepardy Żory, który jako asystent trenera głównego przyczynił się do powyższych sukcesów seniorskich, juniorskich i kadetów.

Nagrody dla zawodników:

Tomasza Jafernika ze Śląskiego Okręgowego Związku Kulturystyki, Fitnessu i Trójboju Siłowego w Zabrzu za zajęcie I miejsca w Kulturystyce Mężczyzn na XXXV Mistrzostwach Polski Kobiet, Mężczyzn, Par i Osób Niepełnosprawnych w Kulturystyce i Fitness, Kulturystyce Klasycznej i Bikini, I miejsca w Kulturystyce Mężczyzn na Ogólnopolskich Mistrzostwach Śląska w Kulturystyce i Fitness;

Karola Kałusa, który zajął I miejsce na XX Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w konkurencji bieg 1000 m, I miejsce na XXI Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w konkurencji bieg 1500 m i bieg 800 m;

Kurkowego Bractwa Strzeleckiego:

• Grzegorza Wrońskiego, zdobywcy IX miejsca w Finale Pucharu Polski w konkurencji Pistolet Dowolny 60 strzałów, I miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Strzelaniach Pneumatycznych w kategorii mężczyzn;
  • Pauliny Wrońskiej, która zajęła I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Strzelaniach Pneumatycznych w kategorii seniorek;
  • Jakuba Urbańczyka, który zajął III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Strzelaniach Pneumatycznych w kategorii juniorów;
  • Zbigniewa Winiatorskiego, który zajął I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Strzelectwie Sportowym w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu w kategorii mężczyzn;

Ludowego Klubu Sportowego Rój za zdobycie III miejsca w rozgrywkach II Ligi Polskiego Związku Tenisa Stołowego, w składzie: Artur Szołtysek, Robert Szymik, Damian Wasilewski, Mariusz Zwoliński;

Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka Żory":

•  Krzysztofa Szymoszka, zdobywcy złotych medali w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Śląska Juniorów, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lekkiej Atletyce, który ustanowił rekord Śląska juniorów;
  • Ewy Swobody, która zdobyła złoty medal w biegu na 60 m, srebrny medal w biegu na 600 m na Halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce oraz ustanowiła rekord Polski młodziczek w biegu na 60 m

Uczniowskiego Klubu Sportowego „SALMO Żory":

• Remigiusza Kolawy, za zajęcie V i VI miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat, zdobycie pięciu złotych medali na Mistrzostwach Śląska w różnych stylach pływackich w kategorii młodzik 13 lat i junior 14 lat;
  • Roksany Sałbut, która zajęła II i IV miejsca w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski Dzieci 10-letnich oraz sześciokrotnie zdobyła tytuł Mistrza Śląska w różnych stylach pływania;

Miejskiego Towarzystwa Sportowego Żory:

• Drużyna juniorek za zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Śląska Juniorek Młodszych i I miejsca w II lidze kobiet, w składzie: Paulina Malaca, Daria Justka, Katarzyna Szwedzińska, Anna Kochanek, Aleksandra Barańska, Adrianna Morawska, Anna Grochowska;
  • Drużyna Seniorek, za zajęcie I miejsca w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej kobiet i awans do I ligi w piłce ręcznej kobiet, w składzie: Aleksandra Adamczewska, Renata Kochanowska, Natalia Towścik, Aleksandra Buchalik, Martyna Brojek, Anna Kowolik, Katarzyna Przesdzink, Agnieszka Moćko, Katarzyna Piech;

Baseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GEPARDY Żory":

• Drużyna kadetów, za zajęcie I miejsca w kategorii kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w składzie: Paweł Truszkowski, Marcin Padoł, Karol Białek, Kamil Stajer, Tymoteusz Orszulik, Łukasz Tyman, Mateusz Dembski, Szymon Żurkowski, Aleksandra Działkowska, Małgorzata Dziuk, Przemysław Basoń;
  • Drużyna seniorów, która zdobyła Puchar Polski w 2011 r. w składzie: Arkadiusz Żurkowski, Tomasz Hałucha, Grzegorz Motas, Tomasz Żurkowski, Robert Roggenbuck, Łukasz Bracha, Julian Rotter, Mariusz Paprocki, Ariel Rainko, Mateusz Pawlaszczyk, Arkadiusz Burak, Karol Lapczyk, Miłosz Paprocki, Piotr Świętoń.