Problemy Sari w IV lidze

Sporo kontuzji i rezygnacje siatkarek. To był trudny sezon dla IV-ligowej drużyny seniorek MUKS Sari Żory. Jak spisały się pozostałe drużyny?

Trener seniorek - Janusz Kosmal od początku sezonu musiał zmierzyć się z problemami kadrowymi. W jego trakcie, musiał budować drużynę na nowo. Ostatecznie jego podopieczne zajęły V miejsce w swojej grupie.

Na 19. miejscu, wśród 45 startujących drużyn, uplasowały się  kadetki Sari Żory, prowadzone przez Krzysztofa Muracha.Natomiast młodziczki, które w tym sezonie prowadził trener Michał Wychrystenko zajęły 38. miejsce na 52 startujące drużyny.

Sukcesem zakończyły się natomiast rejonowe zawody w Rybniku. Tam zawodniczki klubu, a jednocześnie uczennice Gimnazjum nr 2 zajęły 2. miejsce. Ta sama drużyna zdobyła wcześniej mistrzostwo Żor.

Klub może sobie też zapisać triumf w tym sezonie. Wszystko za sprawą dwójki zawodniczek - Elżbiety WdowczykWiktorii Kałus, które wygrały zawody miejskie i rejonowe w siatkówce plażowej. Obie wystartowały też na zawodach wojewódzkich -  w Dąbrowie Górniczej zajęły 13 miejsce.

W  turnieju Kinder + Sport, na 64 drużyny ze Śląska, 17. miejsce zajął I zespół Sari Żory w składzie: Patrycja Maszczyk, Weronka Paluch, Monika Lewandowska, Wiktoria Niechoj.

II zespół, w tych samych rozgrywkach, zajął 25. miejsce. Tę pozycję wspólnymi siłami osiągnęły: Martyna Kaźmierczak, Oliwia Biodrowicz, Karolina Kępka, Klaudia Wyppich. Siatkarki klasy szkoły mistrzostwa sportowego z SP 3, prowadzi trener Sylwia Mazur.

Warto też podkreślić, indywidualny sukces Patrycji Maszczyk, której przyznano tytułu Młodzieżowego Sportowca Roku 2012 w Żorach.

W drugiej połowie czerwca, na ośrodku MOSiR-u w Roju odbyło się tradycyjne spotkanie zawodniczek, trenerów, rodziców i zarządu klubu na którym podsumowano miniony sezon. Wręczono też tytuły MVP za rozgrywki 2012/2013. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach: