Sukces żorzanki. Sabina Bartecka pojedzie na Mistrzostwa Europy

2023-07-17, Autor: KB, źródło: UM Żory

Jedna z czołowych polskich triathlonistek - żorzanka Sabina Bartecka, stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się na początku lipca w Suszu.

W Suszu na południu Polski spotkali się miłośnicy triathlonu z całej Polski. W tym roku na zawodach stawiło się ponad 1000 zawodników. Historia triathlonu w Suszu to ponad trzy dekady sportowych emocji. W tym roku Polski Związek Triathlonu powierzył suskiej imprezie zorganizowanie zawodów o randze Mistrzostw Polski w aquathlonie oraz na dystansie sprint i średnim, w którym to właśnie wystartowała mieszkanka Żor. Sabina Bartecka do pokonania miała 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz ponad 21 km biegu. Dystans ten ukończyła jako 11 kobieta w klasyfikacji generalnej i pierwsza w kategorii wiekowej.

Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego wyniku, bo po raz kolejny złamałam barierę 5 godzin na dystansie średnim. Czuję jednak mały niedosyt, bo do 10 miejsca zabrakło niewiele... zaledwie 19 sekund - mówi Sabina Bartecka.

Pozostałe dyscypliny Bartecka pokonała już bez problemów. Na trasie rowerowej, trudnej technicznie, bo z podjazdami i brukiem, osiągnęła imponującą średnią 35 km/h. Jeszcze lepiej spisała się na bieganiu, gdzie udało się jej uzyskać średnie tempo 4:34. Na metę żorzanka dotarła jako pierwsza kobieta w swojej kategorii, wyprzedzając rywalki o dobrych kilka minut.

Wygrywając swoją kategorię wiekową, Sabina Bartecka została nominowana przez Zarząd Polskiego Związku Triathlonu do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Triathlonie, które odbędą się 25-27 sierpnia w Menen w Belgii. Żorzanka z orzełkiem na piersi będzie walczyć o mistrzostwo kontynentu.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 5