zamknij

Wiadomości

Władze Żor kupiły oczyszczacze powietrza dla... urzędników

2019-06-04, Autor: maj, ww

Władze Żor za 31 656 zł kupiły 23 oczyszczacze powietrza do urzędu miasta. Na zakup oczyszczaczy wciąż czekają dzieci w żorskich przedszkolach i żłobku.

Reklama

W lutym br. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory - Anna Ujma poinformowała dlaczego oczyszczacze powietrza do żorskich przedszkoli i żłobka mają zostać zakupione dopiero w drugiej połowie tego roku, a nie w poprzednim, mimo, że środki zostały już zabezpieczone.

- Obecnie jest prowadzona analiza rynku i warunków technicznych oczyszczaczy powietrza oraz warunków ich zastosowania w innych gminach. Zakup oczyszczaczy planowany jest w drugiej połowie roku - tłumaczyła nam Pełnomocnik.

Przeczytaj więcej: Oczyszczacze powietrza w przedszkolach dopiero w przyszłym sezonie?

Najwyraźniej żorscy urzędnicy nie mieli kłopotów z "analizą rynku i warunków technicznych" w przypadku zakupu oczyszczaczy do urzędu miasta. W kwietniu br. roku władze Żor przeprowadziły zapytanie ofertowe na zakup 23 takich urządzeń. Najkorzystniejszą ofertę złożyła sieć Media Markt, która wyceniła dostawę sprzętu na 31 656 zł. - Zgodnie z umową oczyszczacze zostały już dostarczone do Urzędu Miasta Żory - dowiedzieliśmy się w firmie Media Markt.

Świeże, czyste powietrze żorskim urzędnikom zapewniają oczyszczacze firmy SHARP, model UA-HD40E-T. Nie wiedzieć czemu, w zapytaniu ofertowym magistrat nie użył ani razu pojęcia "oczyszczacz", a posłużył się terminem "jonizator". 

Przeczytaj więcej: Urząd Miasta Żory: oczyszczacze chronią urzędników przed elektrosmogiem

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Władysława 65 2019-06-04 10:56:12

  Jak widać urzędnicy "testują" działanie tych "jonizatorów" na sobie.
  To miasto upada tak nisko ze niżej próżno szukać w całej Polsce.
  nawet dzieciom czyli tym którzy nie mogą głośno krzyczeć się odbiera żeby tylko sobie zrobić.
  Co jeszcze te "nasze" władze nam zabiorą?

  25 11
 • ~Rej 2019-06-04 12:19:28

  Do Pana powyżej:

  ale jeśli dobrze rozumiem treść artykułu to nie są to oczyszczacze które miały trafić do dzieci tylko inne, chyba nie myśli Pan ze urząd kupil je z pieniedzy przeznaczonych na oczyszczace dla dzieci! Przynajmniej ja mam taką nadzieje...

  16 3
 • ~piszczel 2019-06-04 13:03:19

  Czy to na wypadek kolejnego pożaru odpadów? Ostatnim razem truci byli wszyscy. Teraz urzędnicy byliby chronieni. @Władysława 65 ono już dawno upadło dzięki takim władzom jakie są.

  11 8
 • ~Kombajnista 2019-06-04 13:43:30

  @Rej
  masz rację, są to oczyszczacze zakupione z innych pieniędzy niż te, które zabezpieczono dla dzieci. Był kiedyś o tym artykuł albo wpis na fb, nie pamiętam, ale na bank to inne środki.

  Oczyszczacz zakupiony do urzędu nie nadaje się do przedszkola - nie jest wstanie oczyścić takiej powierzchni. Spójrzcie na jego parametry, tym można pokoik z jednym biurkiem oczyszczać a nie salę mieszczącą grupę dzieci.

  Pamięta ktoś raport izby kontroli z jednego z żorskich przedszkoli? Przywalili się nawet do naklejki atestu na kredkach, więc zastanówcie się, dlaczego biurokratyczna zgroza tak opóźnia znalezienie oczyszczaczy i ich zakup dla przedszkoli... Po za tym - powtórzę się - taki oczyszczacz z marketu nie nadaje się do przedszkola... chyba, że lubicie efekt placebo.

  13 7
 • ~Konrad Makarewicz 2019-06-05 09:31:25

  Jonizatory.... To czemu wpisując model UA-HD40E-T "Jonizatora" Wyskakują tylko wpisy odnoście oczyszczacza powietrza?.

  Pozostaje pytanie, czy powietrze jest na tyle szkodliwe? gdzie nie ma pożaru składu opon. Natomiast podczas pożaru składowiska - Magistrat wykazuje, że nie ma o co się martwić. Tamto powietrze jest zdrowe.

  11 0
 • ~gestskoczka 2019-06-05 09:50:29

  Tak właśnie jest. Z jednej strony media działające na emocje zamiast na rozum, a z drugiej strony arogancja władzy niepozwalająca na przejrzystość.

  Może nie byłoby tego problemu, gdyby była większa przejrzystość w działaniu władz? Nie prowadzę badań statystycznych w tej dziedzinie, ale większość moich znajomych bardziej uwierzy nawet w jakąś durnowatą – mającą słabą podstawę do uwierzenia – plotkę, jak w zapewnienia władzy samorządowej czy rządu RP. Dlaczego tak się dzieje?

  2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2613