zamknij

Wiadomości

Urząd miasta: oczyszczacze chronią urzędników przed elektrosmogiem

2019-06-04, Autor: maj, ww

Po naszej porannej publikacji pt. "Władze Żor kupiły oczyszczacze powietrza dla... urzędników" urząd miasta przesłał nam wyjaśnienia dotyczące zakupu tych urządzeń. Zdaniem magistratu zakupione oczyszczacze mają jonizować, a nie oczyszczać powietrze.

Reklama

Urząd miasta ustosunkował się do naszej publikacji "Władze Żor kupiły oczyszczacze powietrza dla... urzędników". Zwracaliśmy w nim uwagę, że magistrat w zapytaniu ofertowym nie używał pojęcia "oczyszczacz" a "jonizator". Według Kierownika Biura Promocji, Kultury i Sportu, Adriana Lubszczyka to nie przypadek. Urządzenia nie zostały zakupione w celu oczyszczania, a jonizowania powietrza.

- Jonizatory powietrza, które zostaną umieszczone w biurach, mają na celu zredukowanie ryzyka wystąpienia szkodliwych czynników zdrowotnych, będących przyczyną pojawienia się chorób układu wzrokowego, nerwowego i oddechowego - tłumaczy Adrian Lubszczyk.

Według żorskiego magistratu, jonizatory są niezbędne, by chronić urzędników przed tzw. "elektrosmogiem":

- Przeciętnie na jedno pomieszczenie biurowe w Urzędzie Miasta Żory przypadają 3-4 stanowiska pracy, co powoduje nagromadzenie na stosunkowo niewielkiej powierzchni wielu sprzętów biurowych takich jak: komputery, monitory, skanery, kopiarki, niszczarki etc, które są przepełnione jonami dodatnimi wytwarzając tzw. „elektrosmog”, przyciągającymi szkodliwe wirusy, bakterie, grzyby, kurz, które pracownicy wdychają każdego dnia. To z kolei wpływa na suchość powietrza, powodując szereg infekcji dróg oddechowych, infekcje oczu, problemy z zasypianiem i koncentracją - dodaje kierownik biura promocji.

Magistrat zaznaczył także, że oczyszczacze powietrza zostały zakupione w ramach projektu pn. „Zdrowiej znaczy efektywniej - poprawa warunków pracy w Urzędzie Miasta Żory".

Czy to dobrze, że władze Żor zakupiły oczyszczacze powietrza do Urzędu Miasta?
Oddanych głosów: 474

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Rej 2019-06-04 16:18:19

  Rozumiem że poprawa warunków pracy w miejscu pracy jest ważna dla kazdego i nawet to popieram bo sama pracowalam w biurze, ale akurat wszędzie w internecie piszę jak byk że kupiony przez urzad Sharp UA-HD40E-T to oczyszczacz powietrza a nie żaden jonizator, trochę to żenujące tlumaczenie...

  18 5
 • ~Konrad Makarewicz 2019-06-05 09:30:31

  Jonizatory.... To czemu wpisując model UA-HD40E-T "Jonizatora" Wyskakują tylko wpisy odnoście oczyszczacza powietrza?.

  Pozostaje pytanie, czy powietrze jest na tyle szkodliwe gdzie nie ma pożaru składu opon. Natomiast podczas pożaru składowika - Magistrat wskazuje, że nie ma o co się martwić. Tamto powietrze nie szkodzi.

  8 3
 • ~gestskoczka 2019-06-05 10:59:52

  W rozumieniu takiego nieuka jak ten schowany za krzakiem @gestskoczka, „jonizator” różni się od oczyszczacza powietrza tak, jak polewaczka uliczna od pługu odśnieżającego.

  Inne zadanie ma jonizator, a inne oczyszczacz powietrza.
  @Konrad Makarewicz pisze: „Jonizatory.... To czemu wpisując model UA-HD40E-T "Jonizatora" Wyskakują tylko wpisy odnoście oczyszczacza powietrza?.” Mnie też wyszukiwarka odpowiada – oczyszczacz.

  Czy ktoś w urzędzie się przestraszył, że odpowiada tak, jak by chciał coś ukryć? To mi przypomina walkę jaką w ramach duopolu prowadzą PiS'owcy z PO'wcami. Strach prowadzić rozsądną, racjonalną i pragmatyczną politykę z Rosją, bo zaraz drudzy wrzeszczą że to agenci Putina tak robią. Strach powiedzieć że się kupiło oczyszczacze do UM z pieniędzy na to przeznaczonych, bo zaraz drudzy wrzeszczą że trzeba najpierw kupić do przedszkola.

  Powinniśmy władze miasta traktować jak naszych przedstawicieli, działających w naszym imieniu i za nasze pieniądze. W większości z nas mentalność feudalna tkwi bardzo głęboko i to przeszkadza na dobrą współpracę władza – obywatel. Obywatel traktuje władzę nieufnie - a priori, a władza traktuje obywateli jak stado baranów.

  Taki przykład mentalności feudalnej. Niedawno był koncert Żorskiej Orkiestry Kameralnej. Bardzo sobie cenię takie koncerty i staram się być na wszystkich o których wiem. W folderze, w opisie ŻOK jest taka wzmianka: „… działalność koncertowa orkiestry jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochy wraz z Radą Miasta.” – Mam wielki szacunek dla organizatorów, ale z treścią powyższego cytatu nie zgadzam się. Działalność koncertowa ŻOK jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu mieszkańców miasta. A jak prezydent miasta wyasygnował z prywatnego konta na działalność ŻOK, to chwała Mu za to.

  9 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?Oddanych głosów: 2664