zamknij

Wiadomości

Żłobek w Żorach nie będzie przyjmował niezaszczepionych dzieci?

2019-02-07, Autor: redakcja

Radni z Sosnowca i Częstochowy zdecydowali, że do publicznych żłobków będą przyjmowane tylko zaszczepione dzieci. To ich reakcja na fakt coraz częstszych zachorowań na odrę, a także większy odsetek nieszczepionych dzieci. Miejski żłobek w Żorach dotychczas nie prowadził takiego podziału, ale w najbliższym czasie może się to zmienić.

Reklama

W Częstochowie i Sosnowcu zdecydowano, że do publicznych żłobków mają być przyjmowane tylko zaszczepione dzieci. Uchwały przegłosowane przez tamtejszych radnych muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez wojewodę śląskiego pod kątem prawnym.

Jeżeli przepisy wejdą w życie, rodzice będą musieli dostarczyć żłobkom własnoręcznie napisane oświadczenia, że ich dzieci przeszły obowiązkowe szczepienia ochronne. Wyjątek stanowią maluchy, które nie mogą być szczepione ze względów medycznych.

To odpowiedź na rosnącą liczbę zachorowań na odrę oraz większy odsetek nieszczepionych dzieci.

Przeczytaj więcej: Sanepid: rośnie liczba niezaszczepionych dzieci.

Czy w Żorach planowane jest wprowadzenie podobnego rozwiązania? Jak mówi Dorota Wójtowicz, dyrektor Miejskiejgo Żłobka w Żorach, ta kwestia nie jest jeszcze uregulowana.

- Do tej pory kwestia szczepienia nie była kryterium przy przyjmowaniu dzieci, natomiast ze względu na coraz większą skalę problemu będziemy musieli się nad nim pochylić - powiedziała dyrektor żłobka.

- Cały czas przypominamy rodzicom na zebraniach ogólnych by szczepili swoje dzieci. Nie tylko ze względu na ich własne zdrowie ale także innych podopiecznych. Jednak decyzja o zakazie przyjmowania dzieci niezaszczepionych musiałaby zapaść wspólnie z władzami miasta - dodała dyrektor.

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Rej 2019-02-07 12:07:56

    Jak można odmawiać swoim dzieciom szczepienia co sie dzieje z tym światem? Ludzie jeśli nie zależy wam na zdrowiu waszych dzieci to chociaż pomyślcie o i nnych...

    27 16
  • ~Lucyna Zygmunt 2019-02-07 19:38:40

    Porażka :/ Jedynego syna mam niepełnosprawnego od 12 lat po szczepieniu na DPT- błonica, tężec, krztusiec (paraliż ręki i liczne zaburzenia neurologiczne), co mamy na piśmie,że to wina szczepienia, córka o mało nie zmarła na zapalenie opon mózgowych po 1 dawce wzw i cudem z tego wyszła i co teraz mam szczepić 3 dziecko,żeby i 3 odebrać zdrowie lub życie!? Nie doczekanie Wasze!

    14 16

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1135