Podwójny brąz karateków Shoguna

2013-06-30, Autor: mkor, źródło: Shogun Żory
6 zawodników Karate Kyokushin Shogun Żory wystartowało w jastrzębskiej Hali Omega, gdzie rywalizowano w kategorii kata, czyli układów formalnych. Młodzi żorzanie prowadzeni byli przez instruktora - Dariusza Kudyka.

W kategorii do lat 9 na najniższym stopniu podium stanął nasz zawodnik Kacper Tesławski - przed nim byli tylko zawodnicy z Nysy i Rybnika. Drugi brąz zdobył dla Shoguna Szymon Kieczka w kategorii wiekowej 12 -13 lat.

Z kolei w kategorii 10-11 lat o podium otarł się Barosz Sułowicz, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Na dalszych lokatach uplasowali się Filip Wołoszczak, Krzysztof Pawłowski i Urszula Skrobol. Dla dwójki startujących był to debiut, pozostała czwórka, kilka tygodni temu startowała już na zawodach kumite (walki) w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas imprezy w Jastrzębiu wystartowało 58 zawodników z siedmiu klubów. Poza gospodarzami reprezentowane były Żory, Wodzisław, Rybnik, Kraków, Nysa i Racibórz. Rozdano piętnaście medali - w pięciu kategoriach wiekowych. Turniej zorganizowany został z okazji 50-lecia Jastrzębia Zdroju.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0