Żorscy karatecy z medalami

2015-10-14, Autor: ps, źródło: Shogun Żory
Cztery medale przywieźli żorscy karatecy z międzynarodowych zawodów, które w sobotę 10 października 2015 r. odbyły się w Sieradzu.

W 18. międzynarodowych zawodach o Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin udział wzięło 315 zawodników z 46 klubów z całej Polski, a także reprezentacje z Niemiec, Rosji i Estonii. Żorski Klub Sztuk Walki Shogun wystawił 6 osobową drużynę, która pojechała tam pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka.

Tym razem okazało się, że więcej medali udało się żorskim karatekom wywalczyć w kumite (walka bezpośrednia): Bartosz Sułowicz zdobył srebrny medal w kategorii kadetów do 60 kg, a Szymon Kieczka w kategorii młodzików do 55 kg i Miłosz Myszkowski w kategorii kadetów do 50 kg wywalczyli medale brązowe. Z kolei w kategorii kata (układy formalne) Tobiasz Kocik wywalczył srebrny medal w kategorii chłopców. Pozostali zawodnicy z Żor: Jagoda Sułowicz zdobyła 4 miejsce w kategorii kata dziewcząt, natomiast Jakub Solak był 5 w kategorii kumite młodzików +65 kg.

Warto dodać, ze już niedługo żorskich karateków można będzie w końcu zobaczyć na zawodach… w Żorach. 28 listopada w Hali Sportowej przy ul. Folwareckiej odbędzie się I Sari Cup – pierwsze od dłuższego czasu zawody karate kyokushin, które odbędą się w naszym mieście.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1