Żorska Amatorska Liga Orlika kończy sezon

2017-06-03, Autor: gs, źródło: MOSiR Żory

W sobotę 27 maja w miasteczku westernowym Twinpigs odbyło się oficjalne zakończenie sezonu rozgrywek Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika. Po raz czwarty mistrzostwo zdobyła „BA-HA Provita Żory”.

W rozgrywkach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz amatorską drużynę „BAHA-Provita Żory” wystąpiła rekordowa liczba drużyn. Na boisku „Orlik” mieszczącym się przy Szkole Podstawowej Nr 17 rywalizowało 268 zawodników z 16 drużyn. Dzięki uprzejmości dyrekcji tejże szkoły rozegrano dwie rundy rozgrywek trwających od września do maja, podczas których rozegrano aż 176 ligowych spotkań.

Mistrzem sezonu 2016/17 został zespół „BA-HA Provita Żory”, który już po raz czwarty z rzędu wygrywa rozgrywki. Drugie miejsce zajęła drużyna „Loss Galacticos”. Najniższe miejsce na podium przypadło zespołowi „The Mind Team”.

Po raz pierwszy po rozegraniu pierwszej rundy rozgrywek podzielono tabelę na I i II ligę. Tym samym na zakończenie zmagań do II ligi spadają „Zymft” oraz „Squad Drewna”. W przeciwnym kierunku wędrują „Garden Stones” oraz „Dream Team”.

W klasyfikacji turniejowej strzelców zwyciężył Radosław Łukasik zawodnik zwycięskiej drużyny. W klasyfikacji „Fair Play” dwa zespoły w całych rozgrywkach otrzymały po dwie żółte kartki w 22 meczach! „Najczyściej” w tegorocznym sezonie grały drużyny „Pniówek Team” i „BA-HA Provita Żory”.

Po raz kolejny należy docenić wspaniałą postawę zespołów, które stanęły na podium podczas tegorocznego sezonu ŻALO. „Zgodnie z tradycją” wszystkie zespoły, otrzymane nagrody pieniężne przeznaczyły na pomoc dla chorego Jasia Wiśniewskiego. Podczas tegorocznego zakończenia zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk Prezydenta Miasta Waldemara Sochy, Dyrektora MOSiR-u Arkadiusza Stanuli oraz Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kosztyły.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znazleźć można TUTAJ.