Żorzanki lepsze w Jeleniej Górze. MTS wygrywa z Karkonoszami (36:27)

2023-04-24, Autor: KB

Za nami mecz 20. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. Zespół MTS-u Żory zagrał na wyjeździe z MKS-em Karkonosze-Jelenia Góra.

Punktualnie o 17:00 w sobotę (22 kwietnia) rozpoczęło się spotkanie pomiędzy MKS-em Karkonosze-Jelenia Góra a MTS-em Żory.

Początek tego starcia był wyrównany, ale jednak po chwili to żorzanki zaczęły wychodzić na prowadzenie. Kiedy rywalki zaczęły odrabiać straty trener MTS-u wziął czas. To się opłaciło i do przerwy zawodniczki z Żor schodziły z prowadzeniem dziesięcioma bramkami, 11:21.

W drugiej odsłonie bramkowo lepsze był gospodynie, ale ekipa MTS-u pewnie utrzymywała przewagę z pierwszej połowy. Ostatecznie mecz zakończył sę wygraną MTS-u Żory 36:27.

MTS zajmuje nadal 2. miejsce w ligowej tabeli i ma punkt straty do SWWS Energii Szczypiorno Kalisz. W najbliższą sobotę MTS podejmie zespół z Legnicy, a w ostatniej kolejce zagra z liderkami rozgrywek!

MTS Żory: De Sousa Lira (bramki: 2), Olesia Donets (5), Zuzanna Mikosz (8), Marta Wołczyk (4), Justyna Gembalczyk, Karolina Kanicka (5), Gabriela Biernacka (1), Aleksandra Sójka (5), Julia Pędziwiatr, Iga Barska (6), Alexandra Ivanytsia.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0