A klasa: fenomenalny MKS Żory. Jedność Rogoźna blisko sprawienia niespodzianki

W miniony weekend rozegrana została 22. kolejka rybnickiej A klasy. Fenomenalnie zagrał MKS Żory, natomiast drużyna Jedności Rogoźna bliska była sprawienia niespodzianki.

MKS Żory po zeszłotygodniowej porażce z Odrą Centrum postanowił się zrehabilitować i odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej...i to w jakim stylu! Na własnym boisku piłkarze z Żor pewnie rozgromili rywala, drużynę Zrywu Bzie, 7:0. Żorzanie przez 90 minut kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Do przerwy MKS prowadził 4:0, po przerwie udało im się strzelić jeszcze trzy bramki. Zwycięstwo pozwoliło klubowi awansować w tabeli na 11. miejsce. Następne spotkanie w niedzielę 17 kwietnia, a przeciwnikiem MKS-u będzie ligowy sąsiad żorskiej ekipy - drużyna Płomienia Połomia.

Wyjazdowy remis przeciwko Sygnałom Gotartowice zanotowali piłkarze LKS-u Baranowice. Drużyna z Baranowic zajmowała przed tym spotkaniem jedną pozycję wyżej od rywali i dzięki remisowi 2:2 udało jej się utrzymać jednopunktową przewagę. 16 kwietnia do Baranowic przyjedzie zespół Płomienia Ochojec.

Bliska sprawienia niespodzianki była "czerwona latarnia" rybnickiej A klasy, drużyna Jedności Rogoźna. Żorzanie podejmowali u siebie szóstą drużynę A klasy - Start Mszana. Przed meczem zdecydowanym faworytem była niewątpliwie drużyna gości, jednak wynik taki pewny już nie był. Jedność zdołała strzelić dwie bramki rywalom i do przerwy prowadziła 2:1. Zawodnicy Startu zmuszeni byli gonić wynik - i udało im się to. Klub z Mszany zwyciężył 3:2 i nie pozwolił urwać sobie punktów. Następny mecz Jedność zagra 16 kwietnia na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie Wicher Wilchwy.