Dwa srebra żorskich karateków

2011-12-13, Autor: Tomasz Górecki - Shogun Żory
Dwa srebrne medale wywalczyli żorscy karatecy na III Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 10 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Zawodnicy klubu Karate Kyokushin „Shogun” Żory startowali zarówno w kategorii kata (pokazy układów formalnych), jak i kumite (walka pełnokontaktowa). W kategorii kumite seniorów do 75 kg srebro wywalczył Bartosz Cębrzyna, zaś w kategorii kata do lat 10 srebro wywalczył Kacper Danilkiewicz. Otrzymał on również puchar za najładniej wykonanego kata spośród wszystkich uczestników, a najmłodszy z naszych reprezentantów Dominik Chabrzyk (tuż za podium) otrzymał nagrodę specjalna - Puchar za ducha Kyokushin.

Jest to kolejny sukces żorskich karateków (obchodzących  w tym roku 30–lecie działalności) w sezonie, który zaliczyć trzeba do bardzo udanych. Warto przypomnieć, że w październiku przywieźli oni złoto i brąz z Międzynarodowego Turnieju Karate w Sieradzu.