Hawajskie Koszule lepsze od Mickiewicza Katowice

2012-11-12, Autor: Hawajskie Koszule
Tak samo jak w ubiegłym sezonie w fazie play-out Hawajscy pokonali Mickiewicza Katowice. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo - większą część meczu żorzanie grali słabo w obronie i odrabiali 3-5 punktową przewagę gości. Ostatecznie wygrali jednak 91:82.

Przyzwoita dyspozycja w ostatnich meczach żorskich koszykarzy nie była przypadkiem. Bankowi w meczu z Mickiewiczem Katowice zanotowali klubowy rekord II ligi w zbiórkach – aż 54 ! Osobisty rekord pobił również rozgrywający Karol Kupczak – zdobywca 25 punktów.

W pierwszej kwarcie po bardzo wyrównanym początku katowiczanie odskoczyli na 6 punktów, ale po "trójkach" pary Marczyk-Zadęcki i celnych rzutach wolnych Przemysława Jasińskiego żorzanie notowali na koniec tej części 2 punkty przewagi. Początek drugiej kwarty zdawał się przypominać najgorsze fragmenty gry przeciwko katowiczanom z poprzedniego sezonu – gospodarze długo nie potrafili zdobyć punktu, a Mickiewicz miał już 8 punktów przewagi. Od tego momentu podopieczni trenera Łukasza Szymika odrabiali kilkupunktową stratę, a prym wiódł najniższy na placu żorski rozgrywający Karol Kupczak, który w tej części trafił aż cztery rzuty za trzy punkty. W ostatniej minucie Adam Anduła trafił jeszcze za 2 i na długą przerwę zespoły schodziły przy remisie.

Po przerwie znów drużyny powróciły do zaciętej walki kosz za kosz. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, lecz liderujący w meczu katowiczanom Michał Batorski nie miał silnego wsparcia w swoich kolegach. Mickiewicz doprowadził do przewagi pięciopunktowej na początku czwartej kwarty, ale w tym momencie swoją chwilę miał na parkiecie Krzysztof Zieliński i znów wynik oscylował koło remisu.

Tak działo się aż do 35 minuty meczu (70:69 dla katowiczan), a potem nie kto inny jak Karol Kupczak "trójką" dał sygnał do zwycięstwa: Zieliński, Marczyk i Ochodek uzupełnili zdobycze w tym runie (11:0) i w 38 minucie gospodarze cieszyli się z dziesięciopunktowego prowadzenia – 80:70. Katowiczanie w tym momencie często przerywali akcje Bankowych faulami, ale mądrze grający i walczący na deskach żorzanie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - KKS Mickiewicz Katowice 91:82 (20:18, 18:20, 19:23, 34:21)

Hawajskie Koszule: K. Kupczak 25 (5), Ł. Ochodek 21 (3), G. Zadęcki 13 (3), M. Marczyk 8 (1), K. Zieliński 8, J. Rduch 8, A. Anduła 4, A. Białdyga 2, P. Jasiński 2, O. Przeliorz 0

Mickiewicz Katowice: M. Batorski 26, Ł. Kosmowski 18, P. Wołk-Jankowski 12 (2), M. Strzelecki 9 (1), M. Moralewicz 7, R. Sebrala 4, K. Wosz 2, M. Jagieła 2, D. Kołakowski 2.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0