Hawajskie Koszule: nie będzie play-off

Hawajskie Koszule przegrały swój ostatni mecz w sezonie z KS Pogoń Prudnik 85:101. Ta porażka ostatecznie przesądziła o braku awansu do fazy play-off.

Tylko zwycięstwo pozwoliłoby naszym koszykarzom zagrać w dalszej fazie rozgrywek. Trzecia w tabeli Pogoń Prudnik okazała się jednak zbyt mocna.

Nasi zawodnicy zaprzepaścili szanse w trzeciej kwarcie, w której stracili do rywali aż 15 punktów. Po dwóch kwartach przegrywali zaledwie jednym oczkiem i w tamtym momencie niespodzianka wydawała się realna.

Wśród naszych zawodników, na hali w Prudniku, najlepiej punktowali Marcin Marczyk (24) i Grzegorza Zadęcki (15).

KS Pogoń Prudnik - HAWAJSKIE KOSZULE BANK SPÓŁDZIELCZY Żory 101:85 (20:17, 24:26, 29:14, 28:28)

Przegrany ostani mecz w sezonie lokuje naszą drużynę na 9. miejscu w tabeli, tuż za Albą Chorzów. Dzieje się tak dlatego, że nasz zespół mimo zwycięstwa w Chorzowie 77-75, przegrał z tym zespołem na własnym terenie 96-102.

Przy równej ilości punktów o kolejności w tabeli decyduje bilans w bezpośrednich meczach pomiędzy zespołami. Hawajskie Koszule okazały się gorsze od Alby o 4 pkt i tyle zabrakło im do fazy play-off.

Tabela* II ligi mężczyzn po 20 kolejkach. Za PZKosz:

* jak dowiedzieliśmy się w Polskim Związku Koszykówki tabela nie jest jeszcze zweryfikowana, dlatego nasz zespół lokuje się w niej wyżej od Alby. Wydział Gier i Dyscypliny zapewnił jednak, że o kolejności, przy równej ilosci punktów, decyduje bilans bezpośrednich meczów między zainteresowanymi stronami.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1