Hawajskiej Koszule z rocznika 2000 najlepsze w Sieradzu

Zespół Hawajskich Koszul z rocznika 2000 zwyciężyła w BOROWINA CUP, koszykarskim turnieju rozgrywanym w Sieradzu.

Żorzanie zagrali w turnieju osłabieni brakiem Wiktora Żuka, a kilku chłopców wracało po kilkudniowych chorobach, więc ich dyspozycja stała pod dużym znakiem zapytania. Pierwszym Hawajskich była drużyna mistrza województwa dolnośląskiego WKK Wrocław. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. W trzeciej kwarcie udało koszykarzom z Żor uzyskać najwyższą przewagę w meczu - 18 punktów, jednak przeciwnicy w ostatniej odsłonie niwelują straty do 4 punktów.Ostatecznie Hawajskie Koszule wygrały 60:56.

Zaraz po zakończeniu ciężkiego meczu z WKK Wrocław, żorzanie musieli ponownie wyjść na parkiet, zmierzyć się z LA Basket Warszawa. Był to najsłabszy mecz w wykonaniu HK z rocznika 2000 w tym sezonie. Widoczne jest zmęczenie z poprzedniego meczu. Przez cały mecz rywal prowadzi kilkoma punktami, w samej końcówce udaje nam się wyjść młodym koszykarzom z Żor na prowadzenie 60:59, jednak rywal szybko odpowiada i wygrtwa 61:60. W ostatnim meczu mierzymy się z najsłabszym zespołem w grupie ŁKS Łódż pewnie wygrywając 69:27.

Z grupy HK wyszły z drugiego miejsca i w półfinale spotkały się z Hajdukami Chorzów. Od pierwszych minut uzyskujemy przewagę którą pewnie dowozimy do końca. W drugiej parze półfinałowej WKK Wrocław pewnie wygrywa z TKM Włocławek, tak więc w  finale ponownie spotykamy się w WKK Wrocław.

Finał podobnie jak pierwszy mecz jest od początku bardzo zacięty, rywale wychodzą na prowadzenie 6:0, jednak bardzo szybko przejmujemy inicjatywę doprowadzając do wyrównania, a ostatecznie wygrywając tą część 18:14. Kolejne dwie kwarty kończą się remisami po 15. Tak, więc decydująca okazuje sie 4 kwarta. Początkowo gramy punkt za punkt, jednak 5 minut przed końcem dzięki bardzo dobrej obronie i kontrą powiększamy swą przewagę ostatecznie wygrywając 65:53.

Turniejem tym kończymy sezon 2012 oficjalne zakończenie sezonu nastąpi 20 czerwca o godzinie 16.30 w Scenie na Starówce.