Historyczny medal dla Hawajskich Koszul

Młodzi koszykarze Hawajskich Koszul zdobyli brązowy medal w rozegranym w minioną niedzielę finale Pucharu Śląska w „mini koszykówce 2001”.

Pierwszym rywalem żorskiego zespołu była drużyna UKS Wojan Pawłowice, której nasz zespół uległ 45:22. Hawajscy bardzo dobrze radzili sobie zarówno w ataku jak i obronie, było widać przemyślanąi mądrą grę ataku. Cieszą poprawnie podejmowane decyzję jak również walka do samego końca. Powodem porażki było kilka niecelnych rzutów z bardzo bliskich pozycji oraz niska skuteczność rzutów wolnych (24 oddane rzuty, zaledwie 5 celnych).

W drugim meczu nasi zawodnicy podejmowali zespół MOS Katowice, któremu również ulegli podczas finałowego turnieju 39:32. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wyniki 20:19 dla Katowic, także druga połowa zapowiadała się niezwykle ciekawie. Niestety z minuty na minutę widać było zmęczenie wynikające po meczu z Pawłowicami. Mecz ostatecznie przegrywamy różnicą 7 punktów zajmując w tym turnieju 3. miejsce.

Brązowymi medalistami są:

Bartosz Basoń, Maksymilian Ciuk, Kacper Grab, Alan Jatczyk, Dorian  Karwala, Tomasz Kucharczyk, Damian Kupka (najwięcej asyst w turnieju), Maciej Łatka, Sebastian Michalczuk (kapitan zespołu), Radosław Rybczyński, Paweł Sitek, Bartłomiej Szady, Remigiusz Wiśniewski, Kacper Wojciechowski (najlepszy strzelec w turnieju) oraz Miłosz Żebrowski.

Trenerem zespołu jest Grzegorz Marciak.

Na wyróżnienie i pochwałę zasługuje cały zespół, ciężko wyróżnić poszczególnych zawodników. Chłopcy tworzą zgrany kolektyw i codziennie przez 3 godziny ciężko pracują na swój wynik.

W ramach rozrywek Pucharu Śląska, w którym wystartowało 12 drużyn „Hawajscy” zdobyli brązowy medal co jest najlepszym wynikiem w historii Żorskiego Klubu. Należy dodać, że młodzi koszykarze to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach, której dyrektorem jest pani Gabriela Izydorska, gdzie Klub Hawajskie Koszule Żory posiada Klasy Mistrzostwa Sportowego.

Szansę na zajęcie wyższej lokaty mają jeszcze ich o rok starsi koledzy (również uczniowie SMS), którzy w 21 maja będą walczyć o Mistrzostwo Śląska będąc liderem rozgrywek po rundzie zasadniczej.

Aktualnie prowadzony jest nabór do klasy IV Mistrzostwa Sportowego o profilu koszykówka chłopców. Więcej informacji pod nr Tel. 790 884 151 trener Grzegorz Marciak.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1