Medale młodych żorskich karateków

Trzy medale – dwa srebrny i jeden złoty wywalczyli młodzi karatecy z klubu „Shogun” Żory na zawodach w Wodzisławiu Śląskim.

W niedzielę 20 maja odbył się tam V Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski organizowany przez Wodzisławski Klub Karate. W turnieju udział wzięli zawodnicy reprezentujący kluby z Wodzisławia, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Raciborza, Pawłowic i Żor.

W kategorii kata (pokazy układów formalnych) do lat 10 drugie miejsce wywalczył 8-letni Dominik Chabrzyk, który startował też wraz siedmioletnim Szymonem Aleksandrowiczem także w kategorii kumite (walka). Obaj walczyli dzielnie, jednak trafili na starszych od siebie zawodników i przegrali swoje walki. Z kolei w kategorii kumite junior czwarte miejsce wywalczył Kuba Perenc.

Największy sukces odniosły jednak ziewczyny. Monika Kobryń zajęła pierwsze miejsce, zaś Anna Sobiesiek drugie w kategorii kumite dziewczyn 13-15 lat.