MTS umocnił się na prowadzeniu

2011-02-15, Autor: Redakcja
Żorzanki MTS-u pokonały na wyjeździe wicelidera tabeli II ligi piłki ręcznej. MKKS GLORIA Katowice vs MTS Żory 18:21 (4:11).

Obie drużyny rozpoczęły mecz ostrożnie. Wysoka stawka sparaliżowała zawodniczki, które nie były w stanie zdobyć bramki przez pierwszych 7 minut spotkania - po żadnej ze stron.

Jako pierwsza, przełamała się Agnieszka Moćko, która swoim trafieniem rozpoczęła serię celnych rzutów żorzanek. Po 17 minutach gry, podopieczne Romana Kamińskiego miały już 6 bramkową przewagę nad drużyną gospodarzy. Pierwsza połowa meczu, po trzech z rzędu bramkach Sylwii Matuszczyk, młodzieżowej reprezentantki Polski w szeregach MTS-u, skończyła się wynikiem 4:11.

W drugiej połowie, trener drużyny z Katowic przebudował skład swojej drużyny i ruszył na odrabianie strat. Pomimo, że do dyspozycji miał aż 14 zawodniczek, poczynione zmiany nie odniosły oczekiwanych efektów. 9-osobowa ekipa z Żor co prawda pozwoliła wrzucić sobie kilka bramek, ale od 37 minuty, kiedy zawodniczki Glorii traciły do żorzanek już tylko 4 bramki (9-13), przyjezdne znów wrzuciły wyższy bieg. W 48 minucie znów prowadziły 7 bramkami (12-19).

Do samgo końca katowiczanki próbowały odwrócić losy spotkania, jednak MTS nie pozowolił odbebrać sobie zwycięstwa. Ostetcznie, żorzanki zapisały na swoim koncie kolejne, 2 cenne punkty.

W następnym meczu, 27.02.2011r. podopieczne Romana Kamińskiego zagrają przed własną publicznością z Tomexem Kraków.

Skład drużyny MTS i zdobyte bramki:

bramkarki: Dominika GARSTKA, Karolina SZYNTER,

zawodniczki z pola;:Sylwia MATUSZCZYK- 10 bramek, Agnieszka MOĆKO-6, Martyna BROJEK - 2, Aleksandra ADAMCZEWSKA- 1, Renata KOCHANOWSKA-1, Aleksandra BUCHALIK- 1, Anna KOWOLIK- 0.