Nad Hawajskimi ciągle wiszą chmury

2011-03-01, Autor: Redakcja
W ostatnim meczu 25 kolejki koszykówki mężczyzn II ligi grupy C, zespół z Żor przegrał 4 raz z rzędu. Tym razem pogromcą Hawajskich Koszul był MCKiS Termo – Rex Jaworzno.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Punkty Wypracowane wspólnymi siłami, przez Karola Kupczaka, Adama AndułęAdama Białdygę pozwoliły objąć żorzanom niewielka przewagę. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty na prowadzanie wysunęli się gospodarze (17:15).

Druga odsłona nie zmieniała obrazu gry na boisku. Wyrównany poziom odzwierciedlała liczba punktów zdobytych przez obie drużyny. Pierwsza połowa meczu skończyła się wynikiem 36:35 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie Hawajskie koszule popełniły serię błędów, które jak się później okazało miały decydujący wpływ na ostateczny wynik meczu.

Na ostatnią część spotkania gospodarze wychodzili z 9 punktowym prowadzeniem i to oni  przez całą czwartą kwartę dytkowali warunki na boisku. Mecz skończył wynikiem 81:64 dla zespołu MCKiS Jaworzno.

- Dyspozycja jaworznian rzeczywiście jest imponująca. Nasza… Trudno odbudowuje się formę na kilka kolejek do końca sezonu. Powoli wszystko dochodzi do normy i sądzę, że nasza najdłuższa seria porażek w tym sezonie dobiegła końca - mówił po spotkaniu Prezes Hawajskich Koszul, Adrian Fojcik. - Widzimy też wyraźnie, jak korzystny wpływ na nasze sukcesy w pierwszej rundzie miał dobry terminarz - liderzy na wyjeździe, zespoły w zasięgu - u siebie. Obecnie - również żorska publiczność ogląda nasze porażki z czołówką, obiecujemy jednak jeszcze zwycięstwa w tym sezonie w żorskiej hali MOSiR - kończy Prezes.

MCKiS Termo – Rex Jaworzno - Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach 81:64 (17:15, 19:20, 22:14, 23:15)

Punkty zdobywali:

MCKiS: Grzegorz Remin 20 (2x3), Sławomir Klocek 20 (2x3), Wojciech Wojsz 9, Adam Bączyński 8 (2x3), Daniel Małek 8, Daniel Grujić 8, Marcin Środa 5 (1x3), Wacław Adamczyk 2, Hubert Makuch 1, Jacek Wróblewski 0, Marcin Jędros, Tomasz Jędros.

HK Bank Spółdzielczy: Adam Anduła 18 (2x3), Przemysław Jasiński 12 (1x3), Krzysztof Zieliński 10, Adam Białdyga 10, Adam Pierchała 8 (2x3), Karol Kupczak 4, Marcin Master 1, Tomasz Gołysz 1, Daniel Badeński 0, Mateusz Szczotka 0, Oktawian Przeliorz.