Największy sukces młodzieżowej koszykówki

2014-06-17, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Na półfinale zakończyli udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych Energa Basket Cup w Sopocie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Żor. Ostatecznie młodzi koszykarze zajęli 4. miejsce w kraju, co jest historycznym wyczynem dla naszego miasta.

W fazie grupowej nasz zespół bez najmniejszych problemów pokonał rywali z Bydgoszczy, Krakowa i Białegostoku. Poniżej prezentujemy wyniki:

SP 15 ZORY – SP 100 KRAKÓW 46:36 (16:4)(8:15)(10:9)(12:8)

SP 15 ŻORY – SP 32 BYDGOSZCZ 44:27 (9:2)(13:6)(12:13)(10:6)

SP 15 ŻORY - SP 47 BIAŁYSTOK 42:28 (6:10)(12:8)(16:4)(8:6)

Faza grupowa zakończona na I miejscu sprawiła, że uczniowie z "15-stki" pewnie awansowali do grona najlepszej ósemki turnieju. Drugiego dnia naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć ze zespołami z które zajęły I i II miejsce w grupie drugiej.

SP 15 ŻORY – SP 3 STARGARD SZCZECIŃSKI 46:31 (8:10)(12:7)(8:11)(16:5)
Półfinał: SP 15 ŻORY – SP 7 SOPOT 41:36 (10:7)(4:8)(7:14)(14:6)(dogr. 6:1)

Po zwycięstwie nad Stargardem żorzanie zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce turnieju. Przed nami pozostał w tym dniu jeszcze mecz z gospodarzem UKS 7 Trefl Sopot. Po wyrównanym pojedynku i dogrywce nasi koszykarze ulegli zawodnikom z Sopotu różnicą 5 pkt. Jak na złość w tym meczu piłka często spłatała figle naszym zawodnikom. Z kolei Sopot trafiał praktycznie z każdej pozycji. W żorskim obozie mają też trochę pretensji do sedziego.

W tej sytuacji zawodnikom z SP nr 15 pozostało już walczyć tylko o brąz. Tutaj żorzanie zmierzyli z drużyną ze stolicy SP 344 Warszawa. Po kolejnym wyrównanym spotkaniu, w którym zabrakło im jednak wiaryw  sukces, przegrali. Ostatecznie SP nr 15 zajęło zakończyło finałowy turniej Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych Energa Basket Cup na 4 miejscu. W zawodach brało udział ponad 80 tys. zawodników z prawie 6 tys. szkół.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Alan Jatczyk, Dawid Krzystek, Sebastian Michalczuk, Kacper Wojciechowski, Damian Kupka, Miłosz Żebrowski, Maciej Łatka, Bartłomiej Szady, Paweł Sitek, Remigiusz Wiśniewski, Dominik Bednarz oraz Daniel Sekuła.

Trener zespołu: Grzegorz Marciak, asystent: Katarzyna Rutkowska.

- Wszystkie z zespołów występujących w turnieju to praktycznie drużyny klubowe. Dlatego poziom i ranga imprezy była naprawdę wielka. Ogromne przeżycie dla naszych zawodników, gdyż rozgrywali swój mecz o 3. miejsca na Ergo Arenie. Przed naszymi zawodnikami teraz zasłużony czas odpoczynku a od sierpnia zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu. Ogromne podziękowania ślemy dla Prezydenta Miasta Waldemara Sochy za pomoc finansową zapewniającą naszym zawodnikom transport do trójmiasta - mówi po turnieju opieku zespołu, Grzegorz Marciak
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1