Piłka ręczna: żorzanki nie będą mistrzyniami świata

2013-12-21, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Szczypiornistki reprezenacji Polski przegrały z Serbią 18:24 w półfinale mistrzostw świata. W grze o finał zagrała urodzona w Żorach - Karolina Semeniuk-Olchawa.

Przez całe spotkanie przewaga Serbek nie podlegała dyskusji. Już w pierwszej połowie rywalki biało-czerwonych osiągnęły znaczną przewagę 14:6. W drugiej odsłonie meczu nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. W meczu przeciwko Serbii grała wychowanka MTS-u Żory, Karolina Semeniuk-Olchawa. Zdobyła dwie bramki. Obie w drugiej połowie.

Semeniuk-Olchwa pierwszy raz trafiła do siatki w 44. minucie (11:19), a później w 55. minucie wykorzystała rzut karny (16:22). Na placu gry nie zameldowała się za to druga z żorzanek w reprezentacji - Aleksandra Paluch

Złotego, ani srebrnego medalu mistrzostw świata nie będzie. W niedzielę Polska zagra o brąz z Danią.

POLSKA – SERBIA 18:24 (6:14)

POLSKA: Wysokińska, Gapska - Stachowska, Niedźwiedź 2, Siódmiak 1, Grzyb 1, Kudłacz 1, Koniuszaniec 2, Wojtas 1, Semeniuk-Olchawa 2, Szwed-Orneborg 4, Migała, Stasiak 1, Jochymek 1, Kulwińska 2, Byzdra.
SERBIA: Tomasević, Risovic - Krpez, Popović 1, Lekić 8(1), Zivković 2, Damjanović 4, Erić 1, Rajović, Ognjenović 2, Filipović, Nisavić 1, Stoiljković, Liscević, Cvijić 5, Lojpur.

Sędziowały: Charlotte Bonaventura - Julie Bonaventura (Francja).
Widzów: 18.236

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0