Pływanie: cztery medale R. Sałbut

Roksana Sałbut z UKS-u Salmo Żory wywalczyła cztery medale podczas Mistrzostw Śląska w pływaniu zawodników jedenastoletnich.

Na pływalni sportowej w Radlinie o medale Mistrzostw Śląska rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy naszego województwa urodzeni w 2000 roku. UKS Salmo Żory w tych zawodach reprezentowała dziewiątka pływaków . Najlepiej z nich zaprezentowała się Roksana Sałbut, która zdobyła cztery medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). Zwyciężyła na dystansach: 200m st. dowolnym (2:39,7) oraz 100m st. zmiennym (1:22,44), zajęła II miejsce na dystansie 100m st. klasycznym (1:29,10) oraz III miejsce na 50m st. klasycznym (0:41,42).

Bardzo dobre miejsca zajmowali także: Klaudia Stefaniak (czwarta na 50m st. klasycznym z czasem 0:45,63), Anna Zaręba (ósma na 100m st. motylkowym z czasem 1:42,9), Alicja Haj (dziewiąta na 50m st. motylkowym z czasem 0:42,64).

Dobrze zaprezentowała się drużyna sztafetowa dziewcząt, która płynęła w składzie: Alicja Haj, Klaudia Stefaniak, Roksana Sałbut, Anna Zaręba. Żorzanki w konkurencji 4x50m st. zmiennym z czasem (2:48,28) wywalczyły najmniej lubiane przez sportowców IV miejsce.

Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali żorski klub, to: Natalia Tomasiuk, Ewelina Anioł, Patryk Figas, Karol Małysz, Korneliusz Zepert.

Warto dodać, że w czwartych swoich startach w historii w Mistrzostwach Śląska, Roksana Sałbut ponownie została wybrana do grona najlepszych zawodniczek (II miejsce). Podczas rozgrywania zawodów pamiątkowymi statuetkami zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy Ligi Klubów Śląskich 2011 (zima-wiosna). Roksana Sałbut w tej klasyfikacji zajęła III miejsce.