Sukcesy pływaków z Żor na Mistrzostwach Polski

W dniach 05.07-07.07.2019 r. w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu 15-latków. Żorski klub UKS Salmo Żory zajął 14. miejsce w klasyfikacji medalowej w Polsce na 144 kluby!

Jeszcze pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Oświęcimiu tj. 5 lipca 2019 r. Jakub Śliwka zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym. Nadia Lala dostała się do finału B i została 15 zawodniczką w Polsce, na dystansie 200m stylem dowolnym.

W tym samym dniu Weronika Fira i Nadia Lala dostały się do finału B na dystansie 400 m stylem zmiennym. Weronika Fira na tym dystansie zajęła 11 miejsce w Polsce. Nadia Lala uplasowała się na 14 miejscu w Polsce. Sztafeta dziewcząt  w składzie Zuzanna Grzymała, Julia Kostrzewska, Weronika Fira, Nadia Lala  na dystansie 4x200m stylem dowolnym zajęła 7 miejsce w Polsce.

Po eliminacjach drugiego dnia Mistrzostw Polski w Oświęcimiu tj. 6 lipca 2019 r. Jakub Śliwka dostał się do finału A . Weronika Fira wywalczyła finał A na 400m stylem dowolnym. W występie finałowym Jakub Śliwka został Wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Weronika Fira uzyskała 6 miejsce w Polsce.
Sztafeta dziewcząt  w składzie Zuzanna Grzymała, Julia Kostrzewska, Weronika Fira, Nadia Lala  na dystansie 4x100m stylem dowolnym zajęła 10 miejsce w Polsce.

W trzecim dniu zawodów tj. 07.07.2019 r. sztafeta dziewcząt w składzie: Zuzanna Grzymała, Julia Kostrzewska, Weronika Fira, Nadia Lala w konkurencji 4 x 100 zmiennym uplasowała się na 13 miejscu w Polsce. Jakub Śliwka w konkurencji 100 m stylem klasycznym zdobył po raz drugi srebrny medal.

Udział zawodników w Mistrzostwach Polski 15-latkow w Oświęcimiu okazał się bardzo udany zarówno dla każdego z nich, jak i dla całego klubu Salmo Żory. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żory mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowych zawodach jakimi są z pewnością Mistrzostwa Polski w pływaniu. UKS Salmo Żory zajęło 14 miejsce w klasyfikacji medalowej w Polsce (na 144 kluby).

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0