Młodzi koszykarze Hawajskich Koszul rywalizowali w Ełku

Młodzi zawodnicy Hawajskich Koszul z rocznika 2001 w miniony weekend przebywali na międzynarodowym turnieju w Ełku, gdzie walczyli o puchar Nenufara.

Młodzi koszykarze z Żor po pierwszym dniu rywalizacji, z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki, zajmowali trzecie miejsce w turnieju. Hawajskie Koszule pierwszy pojedynek rozegrali z estońską drużyną BC HITO Kothla- Jarve - przegrali go 46:51, mimo że 2 minuty przed końcem prowadzili 6 punktami. Drugi mecz to pewne zwycięstwo (59:42) nad drużyną z Wieliczki. Trzecie spotkanie to również pewna wygrana - z drużyną Żubry Białystok 36:21.

W drugim dniu turnieju pierwszym przeciwnikiem żorskiej drużyny był zespół gospodarzy. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (19:19), trzecią odsłonę Hawajskie przegrały 14 punktami, by ostatecznie ulec 65:33. Kolejne spotkanie to mecz z BC Region 2000 Grodno (Białoruś). Do 3. kwarty był to wyrównany pojedynek. Następnie zespół z Białorusi odskoczył na 8 punktów i kontrolował spotkanie. Niska skuteczność rzutów wolnych oraz słaba gra w obronie żorskich zawodników w ostatniej odsłonie powoduje, że przegrali mecz 50:38. Trzecie spotkanie drugiego dnia turnieju (3 mecze w 4 godziny) z drużyną UKS 47 Białystok to znów również porażka żorzan - tym razem różnicą 17 punktów.

Żorscy koszykarze w ostatnim meczu zagrali o V miejsce - ponownie z zespołem z Wieliczki. Zawodnicy Hawajskich Koszul nie pozostawili w nim rywalom złudzeń, prowadząc przez całe spotkanie i pewnie wygrywając 52:24.

Zespół z Żor wystąpił w następującym składzie: Alan Jatczyk, Bartosz Basoń, Maksymilian Ciuk, Dorian Karwala, Tomasz Kucharczyk, Damian Kupka, Maciej Łatka, Sebastian Michalczuk, Radosław Rybczyński, Paweł Sitek, Bartłomiej Szady, Remigiusz Wiśniewski, Kacper Wojciechowski oraz Miłosz Żebrowski.