zamknij

Biznes

Radni odnieśli się do listów pracowników miejskiej Spółki ZTK. Co proponują?

2017-07-26, Autor: wk

Sprawa dalszej działalności Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o. nie jest przesądzona. W najbliższym czasie z pracownikami chcą spotkać się radni z trzech komisji.

Reklama

Swoją odpowiedź na listy pracowników ZTK wysłane do Prezydenta Miasta Żory i Rady Miasta Żory opublikowało wczoraj dwóch radnych – Piotr HuzarewiczJacek Miketa. W piśmie zapewniają o tym, że potrzebne jest wyjaśnienie zaistniałej sytuacji przed podjęciem dalszych działań.

- […] pragniemy zapewnić, że los Zakładów Techniki Komunalnej nie jest nam obojętny. W związku z tym w ramach naszych możliwości wystąpimy do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie połączonych Komisji Rady Miasta: Rozwoju Gospodarczego i Budżetu, Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Komunalnej. Celem tej propozycji jest publiczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ewentualne podjęcie dalszych działań – piszą w liście radni Huzarewicz i Miketa.

Podkreślają, że w ich ocenie sytuacja wymaga wyjaśnień ze strony Prezydenta Miasta, Prezesa Zarządu Spółki oraz wysłuchania strony społecznej. – Wszelkie propozycje i ewentualne zmiany wymagają współpracy oraz wzajemnego zrozumienia. O terminie zostaniecie Państwo poinformowani po ustaleniu porządku obrad z Przewodniczącym Rady Miasta. Prosimy o wyznaczenie przedstawicieli pracowników – kończą radni.

Do tej pory przedstawiciele ZTK rozmawiali już z przedstawicielem Kolegium Rady Miasta - Krzysztofem Mentlikiem, o czym poinformował nas Przewodniczący Rady Miasta Żory. Piotr Kosztyła przyznał również, że najbliższa sesja Rady Miasta Żory odbędzie się prawdopodobnie 31 sierpnia br. i nie jest wykluczone, iż Rada Miasta będzie obradowała również w sprawach dotyczących Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że ponad 50 pracowników ZTK spotkało się w poniedziałek z prezydentem Waldemarem Sochą. Szerzej przeczytacie o tym tutaj: > Rozczarowanie po spotkaniu pracowników ZTK z prezydentem Sochą. „Wygląda na to, że wszystko już jest pozamiatane”

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~mała mi 2017-07-26
  10:25:13

  24 3

  " Podkreślają, że w ich ocenie sytuacja wymaga wyjaśnień ze strony Prezydenta Miasta, Prezesa Zarządu Spółki oraz wysłuchania strony społecznej." No się obudzili...
  "Piotr Kosztyła przyznał również, że najbliższa sesja Rady Miasta Żory odbędzie się prawdopodobnie 31 sierpnia br. i nie jest wykluczone, iż Rada Miasta będzie obradowała również w sprawach dotyczących Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o." - To chyba jakiś żart? Ile Ci ludzie mają jeszcze czekać? Jak długo mają żyć w tej niepewności? Przecież tak nie można!

 • ~piszczel 2017-07-26
  10:30:22

  19 5

  mała mi no przecież urzędnicy muszą tak jak dzieci i studenci mieć wakacje, a swoją drogą na miejscu pracownicy ZTK mogliby zablokować różnymi swoimi autami i maszynami Urząd Miasta. Podziałałoby na nieczułych i samolubnych urzędników którzy myślą tylko o sobie, a nie o reszcie pracowników i mieszkańców.

 • ~mała mi 2017-07-26
  10:46:58

  15 5

  Piszczel, ja wiem że tak jest ale to nie jest kwestia kupienia nowych krzeseł do urzędu... Chociaż w tej sprawie pewnie by się szybciej spotkali. Elektryk też podsunął ten pomysł o zablokowaniu dróg w czasie wyścigu kolarskiego.

 • ~Kwiatek 20 2017-07-26
  14:03:59

  16 0

  tylko tłumaczą się tym że to przez segregację że ludzie za mało segregują, a dlaczego chcą zlikwidować zieleń miejską i służby drogowe ? co oni maja wspólnego z segregacją śmieci !

 • ~Kwiatek 20 2017-07-26
  14:07:04

  17 2

  radni owszem chcą wyjaśnić ale czy chcą pomóc , czy tylko uświadomić pracowników że ze nie maja na co liczyć ?

 • ~Bakur 2017-07-26
  19:09:32

  12 1

  Pracownicy nie mogą tak sobie zablokować drogi bo muszą to wszystko zrobić legalnie bo raczej by dostali kary a z czego zapłacą?ale tak mi się wydaje że Żorzanie by mogli też pomóc tak jak byli przed Sądem parę dni temu.Na pewno byli by zadowoleni że ktoś im pomoże bo przecież robią czy pada czy jest -30 lub +30 stopni zawsze Żory Nasze są czyste.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 1157