Świetny występ UKS-u Czwórki w Spale

2014-01-21, Autor: mkor, źródło: UKS Czwórka
Doskonałą formę zaprezentowali lekkoatleci Klubu UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska seniorów, juniorów i młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Dorobek młodych sportowców to 6 medali, rekord Polski i aż 10 rekordów życiowych.

Sukces osiągnęła oczywiście Ewa Swoboda, o czym pisaliśmy tutaj. Oprócz niej, drugim mistrzem Śląska został Paweł Dzida - uczeń klasy lekkoatletycznej G4 , który również okazał się bezkonkurencyjny, ale w biegu na 300m. Dzida ustanowił rekord życiowy i najlepszy tegoroczny wynik w Polsce w kategorii młodzików – 37,76s.Ubiegłoroczny srebrny medalista MŚ – Patryk Brząkalik, w tym roku okazał się najszybszym seniorem na dystansie 600m zdobywając złoty medal i halowy rekord życiowy 1:23,79.

Wicemistrzem Śląska juniorów został Grzegorz Biernat, który dystans 300m przebiegł w czasie rekordu życiowego i drugiego wyniku w Polsce w kategorii juniorów młodszych – 35,86s.

Rewelacyjną formą zabłysnął czternastolatek - Mateusz Gałuszka, który w biegu na 1000m zdobył tytuł wicemistrza Śląska młodzików, ustanawiając rekord życiowy na tym dystansie 2:52,00. Wielokrotna medalistka biegów przełajowych Hanna Szczypka w biegu juniorek na 600m zdobyła brązowy medal. Rekordy życiowe i czwarte miejsca zajęli: Alicja Sicińska w biegu na 2000m i Mateusz Lipka na 200m.

Zobacz fotogalerię >>

Bardzo udany debiut na tak dużej imprezie zanotowali najmłodsi zawodnicy UKS Czwórka Żory, legitymujący się 4-miesięcznym stażem treningowym . W biegu na 600m młodziczek rekordy życiowe ustanowiły : Julia Han ( 1:47,51) i Marta Łyp ( 1:50,33), a także Bartek Wachowicz w biegu na 1000m – 3:12,38.

Niestety, z powodu kontuzji nie mogli bronić swoich tytułów – mistrz Śląska seniorów z halowych i letnich mistrzostw – czterystumetrowiec Marek Kos oraz medalista MŚ – Kamil Poloczek.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0