Szczypiorniski grały 50/50

2011-03-18, Autor: Redakcja
Nie udało się u siebie, za to wyszło na wyjeździe. Piłkarki ręczne MTS-u w kolejnych rozgrywkach II ligi najpierw przegrały u siebie z drużyną SMS Gliwice, by później odkuć się za porażkę w meczu z TOR-em.

W przedostatnim spotkaniu z SMS-em Gliwice, żorzanki musiały stawić opór drużynie, której szeregi zasiliło 5 młodzieżowych reprezentantek Polski i 6 juniorek kadry narodowej. 11-osoba drużyna o bardzo dużym potencjale była faworytem tego spotkania.

Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej części meczu SMS uzyskał 3-4 bramkową przewagę i pomimo usilnych starań gospodyń, nie udało się zmniejszyć różnicy bramkowej i ostatecznie faworyt wygrał 26-32.

Wygraną przyniosło kolejne spotkanie: TOR Dobrzeń Wielki - MTS Żory.

Szczypiornistki z Dobrzenia Wielkiego mają duże aspiracje awansu do pierwszej ligi, ale drużyna MTS-su udowodniła swoim koleżankom, że ambicje to nie wszystko.

Co prawda w pierwszej połowie TOR uzyskał 6-cio bramkowe prowadzenie, ale w jej końcówce prowadzenie gospodyń stopniało do 3 bramek.

W drugiej połowie żorzanki najpierw wyrównały wynik a następnie prowadziły zaciętą wymianę bramek z rywalkami. Zwycięstwo w 57 minucie gry przypieczętowała swoim rzutem Agnieszka Moćko. TOR Dobrzeń Wielki przegrał z drużyną MTS-u 24-25.

Kolejne spotkanie MTS rozegra 29-tego marca w Siemianowicach gdzie zmierzy się ze Startem Michałkowice. W Żorach zawodniczki zagrają 2-giego kwietnia o godzinie 18-tej z Nowym Sączem. - Są to drużyny z dolnej części tabeli, jednak trzeba stwierdzić, że mogą być niebezpieczne. Domeną tych drużyn jest ambicja i chęć wygrywania - mówi Roman Kamiński, trener zawodniczek MTS-u.