UKS 4: mistrzowska siódemka

2011-01-18, Autor: Redakcja
Z siedmioma medalami wrócili lekkoatleci UKS Czwórka Żory z Halowych Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce. W miniony piątek na zawodach w Spale zdobyli 3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

W biegu młodziczek na 1000 m, najlepsza była Hanna Szczypka i to ona została pierwszą Mistrzynią Śląska. W ubiegłym roku Hania zajęła drugie miejsce ale w tym roku nie miała sobie równych. Jej wynik to 3:13,00.

W kategorii juniorów młodszych najwyższe podium również przypadło w udziale zawodnikowi "Czwórki". Zdobył je Patryk Brząkalik. Dystans 1000 m pokonał w 2:42,00.  Patryk to zwycięzca biegu na 1500m w III Żorskim Biegu Ulicznym. Trzecie Mistrzostwo Śląska, w biegu na 600 m, z wynikiem 1:23,00 wywalczył Mariusz Kubiak. Mariusz to ubiegłoroczny Mistrz Śląska Juniorów w biegu na 800m.

Wicemistrzostwa Śląska zdobyły -  w biegu na 600 m, z wynikiem 1:43,70, najszybsza młodziczka w Polsce w sezonie 2011  -  Ewa Swoboda i na 1500 m - startująca w kategorii juniorek  - Elżbieta Kiśluk. W tym miejscu należy dodać, że Ewa - żorska specjalistka od sprintów  - będzie walczyć o medal na swoim koronnym dystansie 60 m, 19. lutego w Brzeszczach.

Brązowe medale zdobyli: Alicja Sicińska - startująca w kategorii juniorek młodszych - w biegu na 1000 m i Kamil Poloczek, w biegu na 200 m seniorów.

Pozostali lekkoatleci również spisali się bardzo dobrze. Czwarte miejsce zajęły: na dystansie kilometra w kategorii juniorek młodszych  Daria Nowak natomiast w biegu na 2000 m  Izabela Lubszczyk.

Swoje rekordy życiowe poprawili: Mateusz Lipka w biegu na 200m juniorów, Julian Boronowski w biegu młodzików na 1000m  (3:06.00), Aleksandra Janowska w biegu młodziczek na 600 m (2:00,00) i  Wioletta Hudzik na tym samym dystansie (1:53,00).

Przed nami Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w biegach sprinterskich i skokach w Brzeszczu. 23 stycznia będziemy dopingować naszych zawodników w Brzeszczach. Mistrzowskiego tytuły będzie tam bronił Krzysztof Szymoszek, najlepszy skoczek w dal w Polsce.