W UKS4 podliczyli medale

2011-02-27, Autor: Redakcja
W zakończonym właśnie sezonie, żorscy lekkoatleci zdobyli 10 medali. Ich łupem padł też rekord Polski i rekord Śląska.

Najwięcej krążków zdobył Krzysztof Szymoszek, który w skoku w dal nie miał sobie równych. Z kolei największą sensacją i lekkoatletyczną niespodzianką okazała się Ewa Swoboda.

Po srebrnym medalu Mistrzostw Śląska młodziczek, Ewa w biegu na 600m, pobiła rekord Polski na 60m. Na Mityngu PZLA w Spale wygrała wynikiem 7,78s. W kilka dni później jej medalowy dorobek powiększył się o złoto i tytuł Mistrzyni Śląska młodziczek na tym samym dystansie.

Nie do przeskoczenia w tym roku był Krzysztof Szymoszek. Najpierw wynikiem 7,22m pobił halowy rekord Śląska juniorów w Brzeszczach. Następnie zdobył złoto na Mistrzostwach Śląska, a po nim pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wynikiem 7,20m zgarnął czwarte w swoim dorobku Mistrzostwo Polski.

Sukcesy żorskich lekkoatletów na tym się nie kończą. Inni wychowankowie Iwony Krupy - czołowej reprezentantki Polski w biegach długich w latach 90 - również spisali się w minionym sezonie na medal.

Młodzieżowiec Mariusz Kubiak zdobył złoty medal w biegu na 600m. Jego wynik 1,23s jest drugim wynik w Polsce w sezonie halowym. Hanna Szczypka, startująca w kategorii młodziczek wygrała bieg na 1000m. Jej wynik 3,14s również jest drugim w kraju Kolejny złoty medal w biegu na 1000m zdobył junior młodszy Patryk Brząkalik (2,42s). Elżbieta Kiśluk, startująca w kategorii juniorek w biegu na 1500m zdobyła srebrny medal. Brązowe krążki wywalczyli: juniorka młodsza Alicja Sicińska w biegu na 1000m i młodzieżowiec Kamil Poloczek w biegu na 200m.