Dobry występ Żorskiej Szkoły Pływania na zawodach w Woli

W sobotę 16 kwietnia w II Wiosennych Zawodach Pływackich wzięło udział łącznie 26 klubów, wśród których znalazła się Żorska Szkoła Pływania. Żorscy młodzi pływacy osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Dla 7-latków, 8-latków i 9-latków prowadzonych przez trenera Sebastiana Hudźca były to pierwsze w ich pływackiej przygodzie starty.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a najwięcej emocji wzbudził wyścig na dystansie 25 m stylem dowolnym dziewcząt z rocznika 2008. I miejsce zdobyła zawodniczka Żorskiej Szkoły Pływania Łucja Spyra kończąc zawody z czasem 21,09. W finałowej piątce znalazła się również Wiktoria Pokrywińska, która pokonała ten sam dystans z czasem 21,75. Najwyraźniej była to dla niej zaledwie rozgrzewka przed finałem, bowiem kilka minut później stylem klasycznym pozbawiła rywalki złudzeń i ukończyła zawody zdobywając I miejsce z czasem 26,37.

Rocznik 2009 wykazał się dużym doświadczeniem i hartem ducha. I miejsce stylem dowolnym zdobyła Lena Bartecka, a niecałą sekundę później na mecie była już Hanna Wyszogrodzka której przypadło II miejsce. Lena Bartecka powtórzyła swój wyczyn stylem klasycznym, a II miejsce również przypadło zawodniczce żorskiego klubu Wiktorii Wyszogrodzkiej.

W kategorii wiekowej rocznika 2007 spektakularnymi występami może pochwalić się żorzanin Igor Omelanowicz, który zdobył dwa medale: złoty w stylu klasycznym i srebrny w stylu dowolnym, a zatem otrzymał statuetkę za II miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W stylu motylkowym na dystansie 25 m kobiet III miejsce wywalczyła Hanna Mikula.

Żorską Szkołę Pływania reprezentowało 13 zawodników i zawodniczek. Razem zdobyli aż 9 medali - dzięki temu na zawodach w Woli podczas ogólnej klasyfikacji medalowej żorzanie zajęli III miejsce. W zawodach wzięli udział również Oliwia Tomala, Monika Abrachamczyk, Jasmina Winiarska, Lena Markiewicz, Jakub Kufel, Cezary Pustelnik oraz Emilia Źrółka. Są to zawodnicy, którym co prawda nie udało się wywalczyć medalu, ale poprawiając swoje rekordy życiowe wykazali się niesamowitą wolą walki.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0