Ewa Swoboda z kolejnym złotem! To 7. mistrzostwo Polski żorzanki

2023-08-02, Autor: lk

Pochodząca z Żor Ewa Swoboda zwyciężyła sprint na 100 metrów w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim.

Pod koniec lipca w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się 99. Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, swoją dominację potwierdziła Ewa Swoboda.

Żorzanka w chłodne i deszczowe popołudnie, zmagając się z przeciwnym deszczem i mokrą nawierzchnią wygrała sprint na 100 metrów z czasem 11.08. Niewiele zabrakło Ewie Swobodzie do pobicia własnego rekordu życiowego, który ustanowiła zaledwie 10 dni wcześniej i wynosi on 10.94 sek. Dla podopiecznej Iwony Krupy to siódmy tytuł mistrzyni kraju w biegu na tym dystansie.

Druga na mecie była mająca udany sezon Krystsina Tsimanouskaya – 11.26. Brązowy medal zdobyła Magdalena Stefanowicz – 11.42.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0