Hawajskie Koszule utrzymały się w II lidze!

2012-04-27, Autor: gs
Zwycięstwo jednym punktem zdecydowało o tym, kto utrzyma się w koszykarskiej II lidze. W piątym, decydującym meczu między Hawajskimi Koszulami Żory a Mickiewiczem Katowice górą byli żorzanie, którzy zwyciężyli 88:87.

Początek spotkania zapowiadał, że podobnie jak w czterech poprzednich meczach żorsko-katowickiej rywalizacji, lepsi będą gospodarze. Podopieczni trenera Łukasza Szymika wygrali pierwszą kwartę różnicą 14-stu punktów i nic nie zapowiadało kataklizmu, który miał nastąpić w drugiej odsłonie. Rozdrażnieni kiepskim początkiem rozstrzygającej potyczki gracze z Katowic w drugiej części meczu zdominowali żorzan. Mickiewicz odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i na przerwę schodził prowadząc 6-cioma punktami.

W trzeciej kwarcie Hawajscy zniwelowani przewagę do 2 punktów i o ostatecznym triumfie zadecydowała nerwowa, ostatnia kwarta meczu. Ku uciesze zgromadzonej w żorskiej hali widowni po emocjonującej końcówce lepsi okazali gospodarze. Hawajskie Koszule zwyciężyły 88:87 i utrzymały się w II lidze.