Jakub Śliwka wicemistrzem Śląska!

2014-12-22, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Zawodnik UKS Salmo Żory, Jakub Śliwka został wicemistrzem Śląska 10-latków na dystansach: 100m stylem klasycznym i 50m stylem klasycznym. Oprócz niego w mistrzostwach Śląska w Radlinie startowali też inni pływacy z naszego miasta.

Śliwka na 100m stylem klasycznym osiągnął czas 1.31.86 (czwarty wynik w Polsce), a na 50m tym samym stylem 42.49 - co stanowi ósmy wynik w Polsce.

Co ciekawe, Śliwka, a także inni zawodnicy Salmo na zawodach w Radlinie poprawili swoje rekordy życiowe. Jak się spisali?

Weronika Fira na dystansie 200m dowolnym zajęła 3. miejsce z czasem 2.46.16 - jest to 12. wynik w Polsce.

Sztafeta 4x50m zmiennym zajęła 4. miejsce dziewcząt w składzie: Julia Olma, Patrycja Lala, Weronika Fira, Nadia Lala.

Sztafeta 4x 50m dowolnym zajęła 6. miejsce a 4x 50m zmiennym 5 miejsce w składzie Alan Szczsiuk, Jakub Śliwka, Daniel Stępiński, Jakub Hajduk.

Nadia Lala zajęła 5. miejsce na 100 i 50 metrów stylem grzbietowym, a Julia Olma była 8. na 50m grzbietowym.

Alan Szczasiuk na 100m klasycznym zajął 8. miejsce, zaś na 100m grzbietowym 7. Skład drużyny 10-latków w Radlinie uzupełniły: Julia Kostrzewska, Milena Pająk, Nadia Motyka, Bartłomiej Paleczny, Zuzanna Grzymała.