MTS Żory: z meczu pucharowego z tarczą, ze spotkania ligowego na tarczy

2015-11-09, Autor: ps, źródło: MTS Żory
Piłkarki ręczne żorskiego MTS-u zwyciężyły w finale Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego. Niestety nie udało się żorzankom wygrać meczu ligowego z klubem SPR Olkusz.

Wysokim zwycięstwem 34:22 zakończył się 4 listopada finał okręgowych rozgrywek Pucharu Polski, w którym MTS Żory zmierzył się na wyjeździe z drużyną SPR Sośnica Gliwice. Do przerwy żorzanki prowadziły 15:10, a w drugiej połowie zdołały powiększyć przewagę aż o 7 bramek, co pozwoliło na spokojne finałowe zwycięstwo.

Wyczynu nie udało się niestety powtórzyć w meczu I ligi piłki ręcznej kobiet. Mecz wyjazdowy w Olkuszu żorzanki przegrały 31:26, ale nie oddały punktów bez walki. Od początku pierwszej połowy pewniej na boisku czuły się szczypiornistki z Olkusza, które w 11. minucie osiągnęły trzybramkową przewagę. Zawodniczki MTS-u wzięły się jednak za odrabianie strat, co do 16. minuty udawało im się znakomicie, bowiem po bramce Aleksandry Adamczewskiej był remis - 7:7. Trener SPR-u Olkusz poprosił jednak o timeout, który okazał się niezwykle owocny - trzy minuty później gospodynie znów prowadziły trzema bramkami. Waleczne żorzanki nie odpuszczały i w 25. minucie na tablicy wyników ponownie widniał remis (12:12). Końcówka I połowy należała jednak bezapelacyjnie do olkuszanek, które do przerwy wygrywały 16:13.

Druga połowa to ciągła przewaga szczypiornistek z Olkusza i próba jej zniwelowania przez drużynę gości. ale przez większość drugiej części meczu gospodynie prowadziły 4-7 bramkami, by finalnie zwyciężyć 31:26. Mimo porażki MTS Żory utrzymuje pozycję ligową tuż nad strefą spadkową. Kolejny mecz 14 listopada w Żorach, a przeciwnikiem MKS AZS UMCS Lublin.

Składy (punkty):

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Dagmara Knapik, Iwona Staś – Paulina Leńczuk, Katarzyna Nowak (4), Katarzyna Kantor, Klaudia Wójcicka (3), Paula Przytuła (9), Dagmara Frączek (1), Małgorzata Chruścińska, Alicja Zacharska (10/2), Agata Wcześniak (3), Klaudia Zub (1)

MTS Żory: Natalia Kolasińska, Aneta Szpringer – Izabela Lipko (1), Aleksandra Adamczewska (2), Nicola Romanowska (3), Natalia Postupalska, Małgorzata Olfans (5/2), Natalia Staszkiewicz, Bożena Pietrzak (1), Andżelika Busk, Ewa Zajączkowska (2), Sandra Matusik, Żaneta Moskal (3), Ewa Kuźnik, Edyta Grudka (3), Justyna Weselak (6).