Świetny występ UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Polski Juniorów

2015-07-22, Autor: wk; źródło: mat. prasowe
Kolejne udane zawody młodych pływaków z Żor. Od 3 do 5 lipca w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów.

Najlepiej wypadł lider UKS Salmo Szymon Jaworski, który zdobył dwa medale – srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym i został wicemistrzem Polski 14-latków oraz brązowym medalistą w konkurencji 200m stylem dowolnym. W pozostałych finałach zajmował 4. miejsce – 200m stylem zmiennym, 5. miejsce – 100m stylem grzbietowym oraz 7. miejsce – 400m stylem zmiennym.

Świetny występ zaliczyła Agnieszka Tomasiak, która dwukrotnie występowała w finałach A zajmując 9. miejsce na 50m stylem motylkowym oraz 10. miejsce na 100m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Kacper Milbrant, który pięciokrotnie występował w finałach B, zajmując 11. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym i 12. miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. Kacper we wszystkich startach pobił swoje rekordy życiowe.

Monika Wagner występowała w finałach B zajmując następujące miejsca: 15, 17 i 18. Bartłomiej UrygaMarcel Sadło zaliczyli występ w finale B na dystansie 50m,100m i 200m stylem klasycznym.

Sztafeta chłopców 4x200m stylem dowolnym zajęła wysokie, 4. miejsce w Polsce w składzie: Marcel Sadło, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant i Szymon Jaworski.

Sztafeta chłopców 4x100m (styl dowolny) wywalczyła 6. miejsce, natomiast sztafeta 4x100m (styl zmienny) uplasowała się na 6. pozycji (skład: Szymon Jaworski, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant oraz Natan Piotrowski).

W Mistrzostwach Polski udział brali również: Alicja Łużyna, Patrycja Kałuża, Natan Piotrowski. Zawodnicy występowali pod wodzą trenera Krzysztofa Kretka.