Trzy złote medale UKS Czwórki na halowych mistrzostwach Śląska

2015-01-29, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Ewa Swoboda, Martyna Ziebura i Paweł Dzida wrócili z Halowych Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce ze złotymi medalami. W zawodach, które miały miejsce w Brzeszczach i w Spale wystartowali też inni zawodnicy UKS-u Czwórki Żory.

Pierwszy dzień Mistrzostw odbywał się w sobotę na hali w Brzeszczach , tam o tytuły najlepszych na Śląsku walczyli sprinterzy i skoczkowie. Najszybsza kobieta w Polsce z 2014 roku – Ewa Swoboda wystartowała w biegu na 60 m ale i tym razem nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom. Pewnie zwyciężyła , zdobywając złoty medal z wynikiem 7,33 s.

Warto dodać, iż tydzień wcześniej , na mityngu w Brzeszczach żorzanka ustanowiła nieoficjalny halowy rekord Polski juniorek w biegu na 60m – 7,30 s oraz uzyskała minimum kwalifikacyjne PZLA na Halowe Mistrzostwa Europy seniorów – które wynosiło 7,30s.

Złoty „krążek” w sobotnich zmaganiach zdobył Paweł Dzida – Mistrz Polski młodzików w skoku w dal z 2014 r . Paweł pokazał, iż walka o podium w wyższej kategorii wiekowej nie jest mu straszna i pewnie zdobył tytuł Mistrza Śląska juniorów w skoku w dal.

Drugi dzień Mistrzostw Śląska odbywał się na hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Zawody szczęśliwie otwarła Martyna Ziebura – która zdobyła złoty medal w biegu młodziczek na 300m. - To bardzo utalentowana zawodniczka i spokojnie podąża w ślady swojej starszej koleżanki Ewy Swobody - mówi o Zieburze trener Iwona Krupa. Warto dodać, iż czternastolatka „Czwórki” aktualnie jest liderką polskich tabel w kategorii młodziczek w biegu na 60m ( 8,00s ) i 300m ( 42,22s).

Grzegorz Biernat to zdobywca kolejnego medalu tym razem srebra, w biegu juniorów na 300m. Grzegorz minimalnie uległ zawodnikowi z Raciborza ale poprawił swój rekord życiowy i uzyskał wynik – 35,41s.

Mateusz Gałuszka również zdobył srebrny medal, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym – biegu na 600m juniorów. Swój pierwszy medal na imprezie mistrzowskiej zdobyła Julia Han – wywalczyła ona – brąz w biegu na 600m juniorek. Na tym samym dystansie dobrą formę zaprezentował senior Patryk Brząkalik, zdobywając brązowy krążek.

Po długiej przerwie startowej, spowodowanej kontuzją na bieżnię powrócił najlepszy 400metrowiec Śląska z 2013 r - Marek Kos. W biegu na 200m seniorów zdobył brązowy medal.

Bardzo dobre wyniki w postaci rekordów życiowych uzyskali pozostali lekkoatleci „Czwórki”: Marta Gawełek w biegu na 300m; Marta Łyp, Paulina WilczekMarta Kałmuk w biegu na 600m młodziczek oraz Kamil Poloczek w biegu na 200m seniorów.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1